RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Puszcza Białowieska i afrykańskie plemiona. Hołownia o cywilizowaniu Polaków

Hołownia mówi, że jak już wytną puszczę, to skończą się pieniądze (fot. Facebook/Szymon Hołownia;  PAP/Michał Zieliński)
Hołownia mówi, że jak już wytną puszczę, to skończą się pieniądze (fot. Facebook/Szymon Hołownia; PAP/Michał Zieliński)

Najnowsze

Popularne

Szymon Hołownia, nawiązując do swojego pobytu w Afryce, zaproponował rozwiązanie, mające na celu pomoc osobom zamieszkującym tereny Puszczy Białowieskiej. – Mieszkańcy przyrodniczo cennych terenów musieli przejść proces zanim zrozumieli, że zamiast zabić i sprzedać raz słonia, można tego słonia pokazać 100 tys. razy turystom i lepiej na tym zarobić – wyjaśnił.

Wojna na opozycji? Wiceszef Polski 2050: Czasy hegemonii PO się skończyły

W jednym z wywiadów lider Polski 2050 ubolewał, że szef PO Borys Budka „nie pisze i nie dzwoni” w sprawie współpracy na opozycji. – Czasy hegemonii...

zobacz więcej

Szymon Hołownia podczas transmisji na Facebooku mówił swoim sympatykom o problemach związanych z Puszczą Białowieską . Były prezenter TVN poinformował, jak jego ugrupowanie będzie patrzyło na sprawy związane z wycinaniem niektórych drzew puszczy.

– Już dziś wam mówię, jakie będzie nasze myślenie: nie wycinać puszczy, chronić puszczę, ale chronić też ludzi, którzy tam mieszkają i wspierać tych ludzi, żebyśmy nie musieli po raz 57 tego sporu rozganiać i doprowadzać do sytuacji, że ani lasu nie będzie, ani ci ludzie, którzy tam mieszkają nie będą mieli z tego żadnej korzyści – wyjaśniał polityk.

Dalej mówił, że jak się już wytnie puszczę, to przestaną tam przyjeżdżać turyści. – Przestaną, bo zobaczą tam harwestery, bo zobaczą gospodarkę leśną prowadzoną przez Lasy Państwowe. To skończą się pieniądze z tego – przestrzegał.

Dalej nawiązał do sytuacji ze swojej przeszłości, kiedy był w Afryce. – Pamiętam jak bardzo rozmawiałem w Afryce, w której spędziłem pół życia – z ludźmi, którzy zajmują się ochroną przyrody i mówią, jaki proces musieli też przejść mieszkańcy przyrodniczo cennych terenów zanim zrozumieją – ale przeszli ten proces – że zamiast zabić i sprzedać raz słonia, można tego słonia pokazać 100 tys. razy turystom i lepiej na tym zarobić – powiedział Hołownia.

– To zmieni cały ten paradygmat myślenia, który do tej pory funkcjonował, to jest do zrobienia bez żadnego większego napięcia i kłopotu – przekonywał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej