RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Miał być 1 mln drzew. Jak przebiega „zielona rewolucja” w stolicy?

W programie wyborczym Rafał Trzaskowski zapowiadał „zieloną rewolucję” w stolicy (fot. Forum/Zbyszek Kaczmarek, zdjęcie ilustracyjne)
W programie wyborczym Rafał Trzaskowski zapowiadał „zieloną rewolucję” w stolicy (fot. Forum/Zbyszek Kaczmarek, zdjęcie ilustracyjne)

Od początku prezydentury Rafała Trzaskowskiego nasadzono w Warszawie niespełna 340 tys. drzew. Zgodnie z zapowiedziami z kampanii wyborczej do końca ubiegłego roku miało być ich milion.

Zastępca Trzaskowskiego nie może obiecać „miliona drzew” w 2020 r. „Mamy jeszcze jesień”

Nie cichną echa porannego wywiadu prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski pytany o obietnice, które składał w 2018 roku, stwierdził, że „ktoś źle...

zobacz więcej

W 2019 r. nasadzono w stolicy 119 723 drzew, a w 2020 r. – 215 635 – poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza. Z odpowiedzi ratusza na interpelację stołecznych radnych wnika, że w ubiegłym roku uschło 2005 nowych drzew.

Ratusz nie odpowiedział na pytanie, ile drzew wycięto w latach 2019 i 2020 w Warszawie.

Z danych uzyskanych w 2019 r. stołecznym Zarządzie Zieleni wynika, że do czerwca tego roku usunięto 1011, a posadzono 1009 drzew.

Jak przebiega „zielona rewolucja” w stolicy?


W programie wyborczym Rafał Trzaskowski w 2018 r. zapowiadał „zieloną rewolucję” w stolicy. „Do 2020 r. posadzimy w miejskich parkach, skwerach i lasach w sumie milion nowych drzew” – deklarował. W czerwcu ubiegłego roku w Radiu Zet prezydent Trzaskowski twierdził, że „ktoś źle usłyszał”. – Ja zapowiadałem milion nowych drzew na całą kadencję. Posadziliśmy ponad 150 tys. drzew. Sadzimy przez cały czas i myślę, że w kadencji byśmy do tego miliona doszli” – zapewnił Trzaskowski.

Tego samego dnia w innej wypowiedzi twierdził: „Proszę państwa, drzew jest już więcej. Ja mówiłem 150 tys., w tej chwili jest ich 190 tys. posadzonych, nowych drzew”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej