RAPORT

Wojna na Ukrainie

Krasnodębski o rezolucji ws. LGBTIQ: Zawiera wiele błędnych informacji

Europoseł Zdzisław Krasnodębski (PiS) (fot.Forum)
Europoseł Zdzisław Krasnodębski (PiS) (fot.Forum)

Rezolucja ws. ogłoszenia Unii Europejskiej strefą wolności LGBTIQ nie jest potrzebna, zawiera wiele błędnych informacji – ocenił poseł do PE Zdzisław Krasnodębski (PiS). Jednocześnie polityk uznał za słuszną intencję zmierzającą do ochrony mniejszości LGBTIQ przed prześladowaniami. – Co do tego, że takie osoby nie powinny być prześladowane, to się wszyscy zgadzamy – powiedział. 

PE przyjął rezolucję ws. ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Została przygotowana przez...

zobacz więcej

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Została ona przygotowana przez deputowanych, również polskich, z frakcji Europejskiej Partii Ludowej, socjalistów, Odnowić Europę, Zielonych i Lewicy.

W głosowaniu 492 europosłów było „za”, 141 – „przeciw ”, a 46 wstrzymało się od głosu.

Krasnodębski powiedział w Polskim Radiu 24,  że głosował przeciwko rezolucji, bo jego zdaniem nie jest ona potrzebna, a także zawiera wiele błędnych informacji. Pytany, na jakie dodatkowe prawa będą mogły w związku z rezolucją liczyć osoby LGBTIQ, polityk PiS ocenił, że rezolucja „nic nie wnosi”.

– To jest tak jak uchwała Sejmu. To jest deklaracja polityczna – powiedział.

Słuszna intencja


Jednocześnie Krasnodębski uznał za słuszną intencję zmierzającą do ochrony mniejszości LGBTIQ przed prześladowaniami. – Co do tego, że takie osoby nie powinny być prześladowane, to się wszyscy zgadzamy, i tu akurat ta intencja jest zupełnie słuszna – oświadczył. 

Polski sędzia nowym prezydentem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze

Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze wybrali w czwartek nową prezydencję na lata 2021-2024. Prezydentem Trybunału został...

zobacz więcej

Europoseł PiS zwrócił też uwagę, że „tam było jeszcze bardzo dużo niesłusznych oskarżeń pod adresem Polski”. 

Zgodnie z rezolucją „Komisja nie powinna wahać się przed użyciem wszystkich narzędzi, w tym postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, ram na rzecz praworządności, art. 7 TUE,  a także niedawno przyjętego rozporządzenia w sprawie ochrony budżetu Unii w przypadku uogólnionych braków w odniesieniu do przepisów prawa w państwach członkowskich w celu przeciwdziałania naruszeniom praw podstawowych osób LGBTIQ w całej Unii”.

Zawiera ona też zapis, że „prawo do równego traktowania i niedyskryminacji jest prawem podstawowym, zapisanym w traktatach UE i Karcie (Praw Podstawowych) i powinno być w pełni przestrzegane”. 

Zobacz także: Nie zwalniamy tempa. Portal tvp.info ma już 7 mln czytelników

  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej