RAPORT

Pogarda

Krasnodębski o rezolucji ws. LGBTIQ: Zawiera wiele błędnych informacji

Europoseł Zdzisław Krasnodębski (PiS) (fot.Forum)
Europoseł Zdzisław Krasnodębski (PiS) (fot.Forum)

Najnowsze

Popularne

Rezolucja ws. ogłoszenia Unii Europejskiej strefą wolności LGBTIQ nie jest potrzebna, zawiera wiele błędnych informacji – ocenił poseł do PE Zdzisław Krasnodębski (PiS). Jednocześnie polityk uznał za słuszną intencję zmierzającą do ochrony mniejszości LGBTIQ przed prześladowaniami. – Co do tego, że takie osoby nie powinny być prześladowane, to się wszyscy zgadzamy – powiedział. 

PE przyjął rezolucję ws. ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Została przygotowana przez...

zobacz więcej

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Została ona przygotowana przez deputowanych, również polskich, z frakcji Europejskiej Partii Ludowej, socjalistów, Odnowić Europę, Zielonych i Lewicy.

W głosowaniu 492 europosłów było „za”, 141 – „przeciw ”, a 46 wstrzymało się od głosu.

Krasnodębski powiedział w Polskim Radiu 24,  że głosował przeciwko rezolucji, bo jego zdaniem nie jest ona potrzebna, a także zawiera wiele błędnych informacji. Pytany, na jakie dodatkowe prawa będą mogły w związku z rezolucją liczyć osoby LGBTIQ, polityk PiS ocenił, że rezolucja „nic nie wnosi”.

– To jest tak jak uchwała Sejmu. To jest deklaracja polityczna – powiedział.

Słuszna intencja


Jednocześnie Krasnodębski uznał za słuszną intencję zmierzającą do ochrony mniejszości LGBTIQ przed prześladowaniami. – Co do tego, że takie osoby nie powinny być prześladowane, to się wszyscy zgadzamy, i tu akurat ta intencja jest zupełnie słuszna – oświadczył. 

Polski sędzia nowym prezydentem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze

Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze wybrali w czwartek nową prezydencję na lata 2021-2024. Prezydentem Trybunału został...

zobacz więcej

Europoseł PiS zwrócił też uwagę, że „tam było jeszcze bardzo dużo niesłusznych oskarżeń pod adresem Polski”. 

Zgodnie z rezolucją „Komisja nie powinna wahać się przed użyciem wszystkich narzędzi, w tym postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, ram na rzecz praworządności, art. 7 TUE,  a także niedawno przyjętego rozporządzenia w sprawie ochrony budżetu Unii w przypadku uogólnionych braków w odniesieniu do przepisów prawa w państwach członkowskich w celu przeciwdziałania naruszeniom praw podstawowych osób LGBTIQ w całej Unii”.

Zawiera ona też zapis, że „prawo do równego traktowania i niedyskryminacji jest prawem podstawowym, zapisanym w traktatach UE i Karcie (Praw Podstawowych) i powinno być w pełni przestrzegane”. 

Zobacz także: Nie zwalniamy tempa. Portal tvp.info ma już 7 mln czytelników

  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej