RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PE przyjął rezolucję ws. ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”

Europosłowie PiS wypowiedzieli się przeciwko rezolucji (fot. PAP/ EPA/JOHANNA GERON)
Europosłowie PiS wypowiedzieli się przeciwko rezolucji (fot. PAP/ EPA/JOHANNA GERON)

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Została przygotowana przez deputowanych, również polskich, z frakcji Europejskiej Partii Ludowej, socjalistów, Odnowić Europę, Zielonych i Lewicy.

Rezolucja LGBTIQ. Prof. Legutko: Teraz przychodzą nowi bolszewicy

Teraz przychodzą nowi bolszewicy i mówią, że nie ma kobiet i mężczyzn. Indoktrynują dzieci, żeby nie dziwiły się, że jest kilku tatusiów czy kilka...

zobacz więcej

W głosowaniu 492 europosłów było „za”, 141 – „przeciw”, a 46 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu europosłowie PO, PSL i SLD poparli dokument. Europosłowie PiS wypowiedzieli się przeciwko rezolucji.

Listę europosłów, którzy byli przeciw, opublikował na swoim profilu na Twitterze dziennikarz „Gazety Stołecznej” Michał Wojtczuk. Na jego wpis zareagował wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Rezolucja wzywa KE do odebrania Polsce funduszy za brak przywilejów dla środowisk LGBTIQ” – napisał Kaleta.

„Zatem to lista europosłów, którzy są przeciw odbieraniu Polsce funduszy z tego powodu” – dodał wiceminister sprawiedliwości.

Czytaj także: Zaszczuta za nazywanie kobiet „kobietami”. Wyleciała z Razem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej