RAPORT

Wojna na Ukrainie

Awanturował się w autobusie, broniła go KO. Trafił do aresztu za rozboje

Mężczyznę szybko zatrzymała policja (fot. Policja)
Mężczyznę szybko zatrzymała policja (fot. Policja)

Grzegorz G., sprawca głośnych rozbojów w sklepie i na stacji benzynowej, został decyzją jeleniogórskiego sądu aresztowany na trzy miesiące. Jak ustalił portal tvp.info, to ten sam mężczyzna, o którym głośno było we wrześniu 2020 roku, kiedy policjanci wynieśli go z autobusu razem z elektryczną hulajnogą. Wstawili się za nim wówczas m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej: Bartłomiej Sienkiewicz, Dariusz Joński i Robert Kropiwnicki.

Pijany kierowca w autobusie. Złamał zabezpieczenia, by wystartować

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ursynów odbędzie się w środę przesłuchanie kierowcy autobusu miejskiego linii 724, który w poniedziałek został...

zobacz więcej

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, w środę miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec Grzegorza G.. Zarzucono mu dokonanie rozbojów na pracownikach sklepu spożywczego i stacji benzynowej w Jeleniej Górze.

Do pierwszego napadu doszło 5 marca. Mężczyzna wszedł do jednego z miejskich sklepów i w stronę ekspedientek skierował przedmiot przypominający pistolet.

Napastnik zażądał wypłaty pieniędzy. Zabrał 932 zł.

Zastraszył pracowników, wziął pieniądze


„Kolejnego przestępstwa dopuścił się w podobny sposób 7 marca. Wszedł na teren stacji benzynowej i po zastraszeniu pracowników, zabrał pieniądze w kwocie 2336 zł” – przekazali śledczy.

Policjanci wynieśli go z autobusu razem z elektryczną hulajnogą. Jest stanowisko policji

Wzburzenie w sieci wywołało nagranie, na którym widać, jak policjanci wynoszą mężczyznę z autobusu. Przyczyną był fakt, że wsiadł on do pojazdu z...

zobacz więcej

Po krótkim czasie służby ustaliły tożsamość mężczyzny; został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzuty popełnienia dwóch rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu więzienie, od 3 do 15 lat.

Z informacji portalu tvp.info wynika, że Grzegorz G. to mężczyzna o którym było głośno w mediach we wrześniu 2020 r. Wtedy pojawiło się nagranie, ukazujące interwencję policji wobec mężczyzny z hulajnogą w miejskim autobusie w Jeleniej Górze. To właśnie G. był „bohaterem” nagrania.


Za Grzegorzem G. wstawili się wówczas dziennikarze niektórych prywatnych mediów oraz politycy Koalicji Obywatelskiej, w tym m. in. Robert Kropiwnicki, Bartłomiej Sienkiewicz i Dariusz Joński.
 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej