RAPORT

Pogarda

Czarnek: W Polsce strefa wolności istnieje nie tylko dla LGBT

Najnowsze

Popularne

W Polsce nie potrzeba dodatkowo strefy wolności, bo mamy jej więcej niż na zachodzie Europy. U nas strefa wolności istnieje nie tylko dla LGBT – powiedział w programie „#Jedziemy” minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odniósł się on do debaty i rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej jako „strefy wolności LGBTIQ+”.

Dworczyk: Byli premierzy używają działań, które szkalują dobre imię Polski

Mam nadzieję, że pani komisarz Jourova ani żaden urzędnik unijny nie będzie próbował wykraczać poza prawo unijne ze względu na swoje poglądy...

zobacz więcej

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prawach LGBT. Na czwartek zaplanowane jest głosowanie nad rezolucją, zgodnie z którą PE miałby ogłosić całą Unię Europejską „strefą wolności LGBTIQ+”.

Komentując te wydarzenia minister Czarnek stwierdził, że w Polsce istnieje strefa wolności nie tylko dla LGBT.

Mamy wolność na dużo wyższym poziomie niż na zachodzie Europy, więc dodatkowa strefa nie jest nam potrzebna – podkreślił.

Pytany, w jaki sposób interpretować zawężenie tej strefy wolności do osób LGBT, minister zaznaczył, że to dyskryminacja większości. – Na tym właśnie dziś polega terror większości w Unii Europejskiej. Dyktatura mniejszości zastępuje demokrację. I dlatego wprowadzają takie strefy wolności dla wąskiej grupy osób, która ma jakieś problemy seksualne, jakbyśmy my, którzy tych problemów nie mają, w tej przestrzeni europejskiej wszyscy nie żyli – stwierdził minister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej