RAPORT

Pogarda

Dworczyk: Byli premierzy używają działań, które szkalują dobre imię Polski

Vera Jourova popiera rezolucję, zgodnie z którą UE miałaby być „strefą wolności LGBTIQ+” (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)
Vera Jourova popiera rezolucję, zgodnie z którą UE miałaby być „strefą wolności LGBTIQ+” (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Mam nadzieję, że pani komisarz Jourova ani żaden urzędnik unijny nie będzie próbował wykraczać poza prawo unijne ze względu na swoje poglądy polityczne i podejmować działań niezgodnych nie tylko z prawem, ale i duchem UE – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Tak skomentował wypowiedź wiceszefowej KE, że „samorządom, które przyjęły Karty Praw Rodzin, mogą być odbierane środki europejskie”.

Europoseł: Dżuma, wojna czy cholera – dla PE najważniejsze LGBT w Polsce

Dżuma, wojna, czy cholera – dla europarlamentu najważniejsze będzie LGBT w Polsce – uważa europoseł PiS Ryszard Legutko. W ten sposób profesor...

zobacz więcej

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova, w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” zapewniła, że KE ma narzędzia do reagowania na wykluczenia np. środowisk LGBT. W tym kontekście podkreśliła, że pieniądze europejskie idą na projekty, „które nie dyskryminują” i przypomniała o zablokowaniu w ubiegłym roku funduszy dla sześciu gmin w Polsce, które podjęły uchwały o „strefach wolnych od ideologii LGBT”.

Dworczyk skomentował fakt, że pod projektem przygotowywanej rezolucji w PE podpisali się byli premierzy Leszek Miller, Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz. – Bardzo mi przykro, że byli premierzy używają do bieżącej walki politycznej działań, które szkalują dobre imię Polski – powiedział.

– Polska w swoją tradycję ma wpisaną tolerancję, nie ma żadnej dyskryminacji osób homoseksualnych, dyskryminacji ze względu na wyznanie czy poglądy – zaznaczy.

Nie afirmujemy wszystkiego, ale to nie jest nietolerancja


– Trzeba sobie powiedzieć, że nie chcemy afirmować wszystkich postaw, ale to nie ma nic wspólnego z brakiem tolerancji – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej