RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Lenistwo”. Patryk Jaki puentuje wpis Sławomira Nitrasa.

Poseł PO Sławomir Nitras (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Poseł PO Sławomir Nitras (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej zaatakował rząd. Ocenił, że skandalem jest, iż do tej pory nie ujawniono Krajowego Programu Odbudowy. „Jest na stronie rządu” – odpowiedział europoseł Patryk Jaki i ocenił, że „nikomu z ponad 100 osobowego klubu Platformy Obywatelskiej nie chciało się tego szukać i czytać”. „Lenistwo+” – skomentował.

Trzaskowski zmiótł rywali w sondażu! Zwracamy uwagę na jeden szczegół

Z najnowszego badania pracowni IBSP wynika, że Rafał Trzaskowski cieszy się największym poparciem ze wszystkich polityków w Polsce. Co ciekawe,...

zobacz więcej

Unia Europejska uznała, że w związku z epidemią, niezbędne są wyjątkowe kroki. Przyjęto więc Fundusz Odbudowy, w ramach którego Polska ma mieć do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić KE do końca kwietnia. By jednak możliwe było uruchomienie Funduszu, narodowe parlamenty muszą ratyfikować ustawę. 

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe sprzeciwiają się tym rozwiązaniom.

– Do tej pory nie znamy Krajowego Programu Odbudowy – stwierdził Sławomir Nitras w Radiu Plus.

Zobacz także -> Krajowy Plan Odbudowy. Morawiecki ujawnił szczegóły

– Premier Mateusz Morawiecki do tej pory nie przedstawił nam nic. Stąd nasze obawy, że chce je wydać na kumpli – mówił o dodatkowych środkach dla Polski polityk Platformy Obywatelskiej.

„Głosowanie przeciw Funduszowi Odbudowy byłoby przeciw interesom Polski”

Głosowanie przeciwko Funduszowi Odbudowy będzie głosowaniem przeciwko ważnym interesom gospodarczym Polski – powiedział w poniedziałek rzecznik...

zobacz więcej

Do tych zarzutów odniósł się europoseł Patryk Jaki. Komentując zarzuty Nitrasa napisał, że Krajowy Program Odbudowy jest publicznie dostępny w sieci – na stronie rządu.

„Tylko nikomu z ponad 100 osobowego klubu Platformy Obywatelskiej nie chciało się tego szukać i czytać. Lenistwo+” – skomentował Jaki.

W jego ocenie „dlatego poważna debata na temat tego dokumentu trwa wewnątrz koalicji”. „I jest to przykra konstatacja, bo każdy z nas chciałby mieć partnerów w opozycji do dyskusji o państwie” – stwierdził.

Zobacz także -> Krajowy Plan Odbudowy. Jak zagłosuje PO?

Czym jest Krajowy Plan Odbudowy?Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej