RAPORT

Wojna na Ukrainie

Śmierć Polaka na Wyspach. Setki Brytyjczyków żegnały go jak bohatera [WIDEO]

Zmarł Polak, który pracował w szpitalu w Wielkiej Brytanii. Żegnało go kilkaset osób (fot. Twitter/University Hospitals Dorset)
Zmarł Polak, który pracował w szpitalu w Wielkiej Brytanii. Żegnało go kilkaset osób (fot. Twitter/University Hospitals Dorset)

Tłum medyków i mieszkańców brytyjskiego Dorset żegnał zmarłego Polaka. Krzysztof Gogolewski od 12 lat pracował w tamtejszym szpitalu; zmarł w wieku 63 lat, był zakażony koronawirusem. COVID-19 wykryto u niego w tym samym tygodniu, w którym otrzymał zaproszenie do szczepienia. Nie zdążył przyjąć zastrzyku.

Holendrzy poruszeni czynem bohatera z Polski. Zebrali ogromną sumę pieniędzy

37-latek z Polski utonął w Holandii po tym, jak uratował życie trójki obcych dzieci. Sam osierocił jednak trójkę własnych (2, 10 i 12 lat). O...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Polak od ponad dekady pracował na oddziale położniczym. Wyjechał do Wielkiej Brytanii w 2005 roku, ale z rodziną planował wkrótce wrócić. Mieli już w Polsce nawet kupiony dom.

„COVID zabiera wielu dobrych ludzi”


Kilka tygodni temu Krzysztof Gogolewski otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jego córka przyznaje, że najprawdopodobniej zakaził się pracując w szpitalu, na pierwszej linii walki z COVID-19.

– Mój ojciec był niesamowitym człowiekiem i szalenie za nim tęsknię. COVID jest straszny i zabiera wielu dobrych ludzi z tego świata – mówi 35-latka, cytowana przez dailymail.co.uk. Jak przyznaje, rodzina spodziewała się, że być może kilkunastu znajomych Polaka ze szpitala pojawi się na pożegnaniu. To, co stał się w dniu pogrzebu, przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

Kilkaset osób żegnało zmarłego Polaka


Z relacji mediów wynika, że około pół tysiąca mieszkańców Dorset i medyków ustawiło się w szeregu, wzdłuż trasy przejazdu karawanu z trumną zmarłego Polaka. – To wiele dla nas znaczyło, moja mama płakała, gdy zobaczyła ich wszystkich – podkreśla córka. Debbie Fleming, dyrektor szpitala w Dorset, powiedziała, że 63-letni Krzysztof był cenionym pracownikiem placówki oraz „zostawił trwałe wspomnienia u wszystkich, którzy go spotkali”.

Zobacz także: Polak zaszczepiony w Wielkiej Brytanii: To jedyna droga, żeby z tego wyjść
teraz odtwarzane
Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii zaszczepił się przeciwko COVID-19

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej