RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

TPN idzie z duchem czasu. Chce zbudować parking dla kamperów

Kampery zjeżdżają pod Tatry podczas pandemii (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Kampery zjeżdżają pod Tatry podczas pandemii (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Tatrzański Park Narodowy planuje budowę parkingu dla kamperów – informuje „Gazeta Krakowska”. Taki parking mógłby powstać u wylotu Doliny Olczyskiej albo w rejonie Doliny Kościeliskiej. To efekt rosnącej popularności podróżowania kamperami podczas pandemii.

Tłum w Tatrach nie maleje. Turyści ciągną nad Morskie Oko

Od momentu zluzowania obostrzeń i otwarcia hoteli obserwowany jest duży ruch na tatrzańskich szlakach. Szczególnym powodzeniem cieszy się Morskie...

zobacz więcej

Prywatne kampery miałyby na parkingu dostęp do prądu, bieżącej wody i kanalizacji. TPN rozważa lokalizację u wylotu Doliny Olczyskiej w Zakopanem albo w rejonie Doliny Kościeliskiej w Kościelisku.

„Taki pomysł pojawił się u nas już jakiś czas temu. Mi osobiście idea poruszania się kamperem też jest bliska. Ostatnie zaś miesiące zmobilizowały nas do tego, by wrócić do pomysłu” – mówi cytowany przez „Gazetę Krakowską” Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Kampery masowo zjechały pod Giewont w okresie sylwestra, gdy obowiązywał zakaz wynajmu kwater dla turystów. Turyści korzystali z tego sposobu podróżowania również podczas styczniowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Na tę modę zareagował TPN. „Mamy dwie działki zlokalizowane w Zakopanem i w Kościelisku. Zleciliśmy właśnie analizę, czy na tych nieruchomościach można zlokalizować tzw. kamper park” – mówi Ziobrowski. Byłoby to dodatkowe źródło przychodów dla parku.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepionki. Niepokojące informacje nt. japońskiego wariantu koronawirusa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej