RAPORT

Wojna na Ukrainie

MSW Ukrainy podziękowało za akcję ratunkową po wypadku autokaru na A4

W wyniku wypadku pięć osób zginęło, a 29 zostało rannych (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W wyniku wypadku pięć osób zginęło, a 29 zostało rannych (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy podziękował ministrowi SWiA Mariuszowi Kamińskiemu za akcję ratunkową po wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sprawca tragicznego wypadku na A4 usłyszał zarzut

Zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której zginęło pięć osób, usłyszał w niedzielę kierowca ukraińskiego...

zobacz więcej

MSWiA na swojej stronie internetowej opublikowało komunikat, w którym przekazano, że minister Mariusz Kamiński we wtorek rozmawiał telefonicznie z Arsenem Awakowem, szefem ukraińskiego MSW.

„Arsen Awakow z uznaniem odniósł się do zaangażowania poszczególnych jednostek w akcję ratunkową. Szef ukraińskiego MSW podkreślił, że pomimo ograniczeń związanych z pandemią, pomoc była koordynowana skutecznie” – napisano w komunikacie.

Wskazano, że po wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 w nocy z 5 na 6 marca zaangażowane były jednostki straży pożarnej, ratownictwa medycznego i lotniczego, policji oraz PCK.

„O przebiegu akcji był na bieżąco informowany konsulat generalny Ukrainy. Z 29 hospitalizowanych pasażerów do dziś w szpitalach województwa podkarpackiego przebywają 24 osoby. Podróżującym, którzy nie odnieśli obrażeń, zapewniono zakwaterowanie oraz wszelką pomoc, w tym również psychologiczną” – poinformowano.

Wypadek ukraińskiego autokaru. Na miejscu prokuratura i służby konsularne

Na miejscu wypadku ukraińskiego autokaru, który rozbił się na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce w województwie podkarpackim trwają czynności...

zobacz więcej

Podano również, że postępowanie w sprawie przyczyn wypadku prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

„Ministrowie poruszyli również kwestię projektu umowy o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych. W najbliższym czasie rozpoczną się negocjacje dokumentu przygotowanego z inicjatywy strony polskiej” – dodano.

Do wypadku doszło w piątek przed północą w pobliżu MOP Kaszyce na podkarpackim odcinku autostrady A4; ukraiński autobus uderzył w osłonę energochłonną. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na skutek uderzenia pojazd przewrócił się na prawy bok i stoczył się ze skarpy.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. W wyniku wypadku pięć osób zginęło, a 29 zostało rannych. Natomiast 24 podróżnych, którzy uczestniczyli w wypadku, opuściło już Polskę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej