RAPORT

Pogarda

Biedroń w ramach protestu przemalował włosy. „Lewica na ścieżce do 1-proc. poparcia” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Europoseł i lider Wiosny Robert Biedroń w ramach protestu przeciwko niedostatecznej jego zdaniem edukacji seksualnej w Polsce przemalował włosy na czerwono. – W wyborach prezydenckich uzyskał 2 proc. poparcia i był ogromnym rozczarowaniem dla SLD i innych ugrupowań tworzących klub parlamentarny Lewicy. Absurd i groteska w wykonaniu Biedronia to idealna ścieżka do poparcia w wysokości 1 procenta. Lewica ma duży problem z zaproponowaniem jakichkolwiek merytorycznych i konstruktywnych propozycji dla Polaków – powiedział tvp.info poseł PiS Jarosław Krajewski.

„Strefa wolności LGBTIQ” albo sankcje. Unijna rezolucja z poparciem PO, SLD i Wiosny

W Parlamencie Europejskim powstał projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Został przygotowany przez...

zobacz więcej

Biedroń zamierza przemawiać na forum PE, aby cała Europa usłyszała o jego manifeście


„Czuję się jak Anja Rubik na pokazie mody. Wszyscy się na nią patrzą i pytają, o co chodzi. Już nie mogę się doczekać zdradzenia tego, co jest powodem tej wielkiej i znaczącej dla mnie metamorfozy” – mówił w programie Onet Rano europoseł Robert Biedroń. Szybko okazało się, że chodzi o akcję zainaugurowaną przez modelkę Anję Rubik, dotyczącą edukacji seksualnej. „Jeżeli to, że przefarbowałem włosy na czerwono, sprowokuje do dyskusji na temat braku rzetelnej edukacji seksualnej i pomoże chociaż jednemu dzieciakowi, to warto poświęcić na jakiś czas swój kolor włosów” – tłumaczył Biedroń. Zdradził, że zamierza przemawiać w nowej fryzurze na forum Parlamentu Europejskiego, co zwróci uwagę na jego „manifest”. Eurodeputowany pochwalił się też, że w czerwonych włosach nie poznali go strażnicy PE i musiał po raz pierwszy pokazać legitymację przed wejściem. Happeningowi Biedronia towarzyszyła konferencja posłanek Wiosny. „Polska młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa i jak ją stosować” – postulowała na niej związana z partią Biedronia posłanka Wanda Nowicka.

Zobacz także: Partia Biedronia zerwie z SLD i wystartuje z list PO? Posłanka Wiosny: Zobaczymy [WIDEO]

Anita Kucharska-Dziedzic z Wiosny: Skuteczny sposób, aby zwrócić uwagę na edukację seksualną


Czy happening z farbowaniem włosów przystoi europosłowi? W ślad Biedronia pójdą inni politycy Wiosny i Lewicy? – Pan zauważył i TVP Info zauważyło temat, czyli generalnie jest to skuteczny sposób na zwrócenie uwagi na to, czego w Polsce nie ma, czyli na edukację seksualną. Jeżeli mówimy, ja mówię o kwestiach przemocy seksualnej, która nas dotyka i nie jest skutecznie ścigana mimo pohukiwań od czasu do czasu ze strony PiS, to to jest efekt braku edukacji seksualnej. Jeżeli chodzi o tego typu akcje, to trzeba wymyśleć coś nowego, a nie plagiatować jedno wydarzenie. Jeżeli będą kolejne tak zwane „challenge”, czyli wyzwania przed którymi staniemy, aby promować ważne sprawy dla nas i obywateli, to każda, czy każdy z nas coś takiego zrobi– zapowiedziała posłanka Wiosny Anita Kucharska-Dziedzic.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Próba nieudolnego radykalizowania swojego przekazu


– To jest próba nieudolnego radykalizowania swojego przekazu. Język werbalny już nie wystarcza, to sobie trzeba „łeb” na czerwono pomalować. Ten pan niczym już chyba też nie zaskoczy. Trochę jak Marta Lempart. Aby zwrócić na siebie uwagę postanowił włosy sobie ufarbować na czerwono. Proszę bardzo. Tylko trochę wstyd. Ja nie wiem, czy to jest taka powszechna praktyka wśród członków Parlamentu Europejskiego reprezentujących poszczególne kraje, że sobie głowę malują na jakiś kolor odmienny od naturalnego – ocenił Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

„Trzaskowski z Biedroniem o aborcji”. Tajne spotkanie w stołecznym ratuszu?

Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski oraz europoseł, lider Wiosny Robert Biedroń – obaj politycy, jak informuje „Super...

zobacz więcej

Mirosław Suchoń z KO: Edukacja seksualna to ważny temat, nie można go trywializować


– Nie mnie oceniać, czy to jest zachowanie polityka, czy celebryty. To pewnie musiałby specjalista, medioznawca na ten temat powiedzieć. Z pewnością temat edukacji seksualnej jest bardzo ważnym tematem i wydaje się, że trywializowanie go nie służy sprawie. Z reguły takie tematy powinny być przedmiotem poważnych debat, bo wtedy można osiągnąć rzeczywiste efekty – mówił o happeningu Biedronia poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń. Niedawno z liderem Wiosny spotkał się wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy dołączy się do akcji i pomaluje włosy? W końcu „błyskawica” Strajku Kobiet wychodzi z mody. – Nie sądzę, żeby Rafał Trzaskowski przemalował włosy w geście takiej solidarności. O ile znam Rafała Trzaskowskiego, to raczej ceni poważną dyskusję – odpowiedział Suchoń.

Zobacz także: Sojusz Trzaskowskiego z Biedroniem? „Być może nawet zjednoczenie PO i Wiosny” [WIDEO]

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Lewica ma na myśli nie edukację seksualną, tylko propagandę


Jak można odebrać happening Biedronia? – Mówiąc może nie do końca poważnie, to dobrze. Ja sam nie ośmieliłbym się zaproponować takiej formy wyróżnienia. To dobrze, żeby głupich było z daleka widać. Jakby pan Biedroń cały się na czerwono pomalował, to byłoby jeszcze lepiej. Mówiąc mniej poważnie, to pewnie ta forma protestu dotknie osób, które mają zafarbowane włosy na czerwono i teraz ludzie będą im przypisywać solidaryzowanie się z panem Biedroniem. Jaki jest problem z edukacją seksualną? Wszyscy mamy edukację seksualną, mamy dostęp do takiej wiedzy, aż ten dostęp się wylewa. To nie jest żaden problem. To, co Lewica ma na myśli, to propaganda lewicowa – stwierdził poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, którego zdaniem Lewica chce promować ideologię LGBT, a nie edukować seksualnie młodzież.

Adam Andruszkiewicz z PiS: Szczytem heroizmu pana Biedronia jest pomalowanie sobie włosów


– Jacy bohaterowie, takie formy protestu. Wiemy, jak kiedyś ludzie protestowali i wyrażali swoje poglądy, potrafili pójść na szczyty heroizmu. Szczytem heroizmu dla pana Biedronia jest to, że pomalował sobie włosy na czerwono i chce, żebyśmy wszyscy o tym rozmawiali. Niech nałoży do tego jeszcze różowy sweter, kolorowy zegarek i czerwone buty i niech powie, że to jest forma protestu. Pan Biedroń ewidentnie się nudzi. Dla mnie może mieć nawet włosy fioletowe, tęczowe, czy jakiekolwiek chce. To jest jego prywatna sprawa, niech nie miesza tego z polityką – argumentował Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej