RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aż pięć rozbojów. Nowe informacje ws. syna Adama Bodnara

„Rzecznik Praw Obywatelskich nie komentuje decyzji sądu w sprawie jego syna” (fot. PAP/Leszek Szymański)
„Rzecznik Praw Obywatelskich nie komentuje decyzji sądu w sprawie jego syna” (fot. PAP/Leszek Szymański)

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w piątek 5 marca wydał orzeczenie kończące postępowanie w sprawie trzech nastolatków, którzy dwa lata temu mieli napadać na rówieśników – informował w poniedziałek portal TV Republika i Życie Stolicy. Jednym z tych chłopców jest syn RPO Adama Bodnara. Rzecznik, pytany przez PAP, sprawy nie komentuje.

Bodnar nie chce poselskiej ławy. Woli fotel komisarza

Zobaczymy, jak będzie się kształtowała moja przyszłość zawodowa. Być może będę się rozwijał w kierunku międzynarodowym. Funkcja komisarza praw...

zobacz więcej

„W sprawie Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie w dniu 5 marca 2021 r. zapadło orzeczenie kończące, w którym sąd ustalając, że nieletni dopuścili się zarzucanych im czynów, zastosował wobec nieletnich środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora sądowego” – podała PAP Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Chłopcy, urodzeni w roku 2005 i 2006, zostali zobowiązani do wykonania godzin prac społecznych w terminie jednego roku od uprawomocnienia się postanowienia. Portal TV Republika podał, że jednym z ukaranych przez mokotowski sąd nastolatków jest 16-letni syn Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Pięć rozbojów nastolatkow


Do rozbojów, których się dopuścili, doszło w maju 2019 roku. Z ustaleń PAP wynika, że nastolatkowie mają na koncie pięć takich czynów. O sprawie dwa lata temu informował portal tvp.info. „Do przestępstw doszło pod koniec maja w obrębie jednej z warszawskich szkół, do której uczęszcza syn Rzecznika Praw Obywatelskich. 14-latkowi i jego dwóm kolegom zarzuca się, że podchodzili z nożem do rówieśników – młodszych od siebie – i grożąc, domagali się pieniędzy. Jak mówi źródło portalu tvp.info, chłopcy domagali się kwot – 10, 20 zł” – pisaliśmy w 2019 roku.

RPO nie komentuje sprawy syna


Biuro RPO przekazało PAP, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie komentuje decyzji sądu w sprawie jego syna, ponieważ nie wchodzi to w zakres kompetencji urzędu RPO i Biura Rzecznika.

Zobacz także: UOKiK zaskoczony działaniem RPO ws. zakupu Polska Press przez Orlen

źródło:

Zobacz więcej