RAPORT

Wojna na Ukrainie

Łapali pokemony na autostradzie. Niebiescy pokłócili się z czerwonymi

Graczy pouczyli policjanci (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Graczy pouczyli policjanci (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Do nietypowego zdarzenia doszło na autostradzie w okolicach Tarnowa. Kilka osób, które jechały w dwóch samochodach, rywalizowały w łapaniu pokemonów. Interweniowała policja.

Zaraźliwa jak wirus. Gra „Pokemon Go” sieciowym fenomenem

Gra jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Wkrótce będzie ją można ściągnąć w innych krajach. Zdaniem graczy produkcja...

zobacz więcej

Jak poinformowała tarnowska policja, w niedzielę wieczorem do służb spłynęło zawiadomienie o tym, że na tarnowskim odcinku autostrady jeden z uczestników ruchu łapie pokemony, a inny w drugim samochodzie mu grozi.

Policjanci udali się na jeden ze zjazdów z autostrady. Tam do kontroli zatrzymali audi, w którym podróżował sprawca gróźb i niebezpiecznej jazdy.

W samochodzie było trzy osoby. Chwilę później do kontrolowanych osób podjechał samochód skoda, w którym jechał ojciec z synem.

„Jak się okazało, w dwóch różnych samochodach jechały osoby, które grają w tę samą grę internetową, polegającą na zbieraniu pokemonów. Jedni twierdzili, że są w drużynie czerwonych, drudzy, że w drużynie niebieskich. Każda z drużyn chciała wygrać w tej rywalizacji i jadąc autostradą, zbierała pojawiające się pokemony” – poinformowała policja.

Gracze po uspokojeniu wycofali się z zarzutów wobec oponentów. Otrzymali pouczenie od policjantów, że droga to nie miejsc dla ryzykowanych zachowań i gier, a konsekwencje mogą być tragiczne.

Kilka lat temu w Tarnowie również miała miejsce nietypowa interwencja dotycząca zbierania pokemonów. Mieszkaniec miasta zgłosił policji, że przy jego samochodzie kręci się mężczyzna i prawdopodobnie chce ukraść kołpaki z kół. Podejrzany przybyłym na miejsce policjantom tłumaczył, że nie chce ukraść kołpaków, tylko schwytać pokemona, który ukrył się pod tym właśnie samochodem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej