RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tak wspominają Piotra Świąca. Dziennikarz TVP zginął w wypadku

Był człowiekiem pełnym kultury, profesjonalistą, z oddaniem poświęcał się swojej pracy – tak o śp. Piotrze Świącu mówią osoby, z którymi współpracował na co dzień: goście jego programów, rzecznicy prasowi czy przedstawiciele instytucji. Prezenter i dziennikarz zginął w wypadku samochodowym w miniony piątek. Całe swoje życie zawodowe poświęcił Telewizji Polskiej. Miał 54 lata.

Nie żyje dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc. Przed śmiercią poprowadził swój ostatni program

Nie żyje wieloletni dziennikarz i prezenter „Panoramy” TVP3 Gdańsk Piotr Świąc. Zmarł w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek późnym...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w piątek wieczorem na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. W zderzeniu zginęli obaj kierowcy. Jedną z ofiar był dziennikarz gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej Piotr Świąc. Krótko przed tragedią poprowadził swoje ostatnie wydanie programu informacyjnego.

Wjechał w auto dziennikarza


Śledztwo ws. wypadku prowadzi prokuratura. W rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk potwierdziła, że jest bezpośredni świadek zdarzenia. – Świadek widział, jak jadący z naprzeciwka samochód nagle zjechał na pas, którym poruszał się pan Piotr Świąc. To doprowadziło do zderzenia czołowego obu pojazdów – wyjaśniła.

Widzowie zasmuceni śmiercią Piotra Świąca


Do redakcji TVP3 Gdańsk wpływa wiele maili i telefonów od widzów „Panoramy”, którzy z wielkim smutkiem przyjęli wiadomość o śmierci Piotra Świąca. W mediach społecznościowych żegnają go również samorządowcy.
teraz odtwarzane
Wspominamy Piotra Świąca

„Zadawał pytania i słuchał, co nie jest takie oczywiste”


Także redakcja Radia Gdańsk przygotowała wspomnienia o zmarłym dziennikarzu. Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji rozgłośni, podkreśla, że Piotr był wspaniałym człowiekiem i trudno mówić o nim w czasie przeszłym.

Nie żyje dziennikarz Szymon Chabior. Miał 36 lat

W wieku 36 lat zmarł nagle dziennikarz Szymon Chabior, redaktor naczelny lokalnego portalu w Oświęcimiu.

zobacz więcej

– Po prostu nie mogę się z tym pogodzić. Ceniłem go jako dziennikarza i bardzo lubiłem jako człowieka – dodaje.

Karolina Raszeja z gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej, która z Piotrem współpracowała od 20 lat, podkreśla, że był bardzo ciepłym człowiekiem i zawsze interesował się drugim. – Zadawał pytania i słuchał, co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste. To był człowiek, dla którego dane słowo było bardzo ważne – opowiadała Radiu Gdańsk.

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też „Wiadomości” i poranne pasmo w TVP Info.

Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy „Panorama”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarcze”.

Zobacz także: Nie żyje dziennikarz Marek Maldis. Przez lata był związany z TVP
teraz odtwarzane
Nie żyje Marek Maldis

źródło:
Zobacz więcej