RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jesteście wspaniałe, pracowite, kompetentne”. Do życzeń premier dołączył wykres

Mateusz Morawiecki złożył życzenia wszystkim Paniom (fot. Krystian Maj/KPRM)
Mateusz Morawiecki złożył życzenia wszystkim Paniom (fot. Krystian Maj/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet. Przy okazji dodał, że najnowsze dane pokazują, że w Polsce odsetek kobiet na stanowiskach kierowniczych jest jednym z najwyższych w Europie. „Ten wynik to przede wszystkim zasługa Polek!” – zaznaczył.

Prezydent złożył życzenia kobietom [WIDEO]

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet składam wszystkim paniom najlepsze i najserdeczniejsze życzenia – powiedział prezydent Andrzej Duda w...

zobacz więcej

W opublikowanym poście na Facebooku, premier złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet. „Wszystkim Paniom w Dniu Kobiet składam najserdeczniejsze życzenia i jednocześnie dedykuję ten wykres Eurostatu, który pokazuje, że w naszym kraju procent kobiet na stanowiskach kierowniczych jest jednym z najwyższych w Europie” – napisał.

„Chciałbym, by Polska już wkrótce była na czele tego rankingu. Ten wynik to przede wszystkim zasługa Polek! Jesteście wspaniałe, pracowite, niezwykle kompetentne i udowadniacie to każdego dnia!” – podkreślił.

Według danych Eurostatu spośród państw członkowskich UE największy udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w III kwartale 2020 r. odnotowano w Łotwie (45 proc.) i w Polsce (44 proc.). Na następnych miejscach uplasowały się: Bułgaria, Węgry, Słowenia i Szwecja (po 42 proc.).

Najgorzej w tym rankingu wypada Chorwacja (24 proc.), Holandia (26 proc.) i Cypr (27 proc.).

Wszystkim Paniom w Dniu Kobiet składam najserdeczniejsze życzenia i jednocześnie dedykuję ten wykres Eurostatu, który...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 8 marca 2021


Czytaj także: Dzisiaj jest Dzień Kobiet. Jaki prezent przygotować?

źródło:
Zobacz więcej