RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski odejdzie z ratusza? „Chce być drugim Tuskiem polskiej polityki” [WIDEO]

„Wprost” poinformował, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie chce ubiegać się o kolejną kadencję. Nie brakuje głosów, że myśli o polityce krajowej albo międzynarodowej. – Trzaskowski nie jest silną osobowością, chociaż chce być drugim Donaldem Tuskiem polskiej polityki. Tusk też nie był zbyt silny, bo czmychnął do Brukseli, jak tylko kanclerz Merkel pomachała możliwością pełnienia niezłej synekury. Czy podobnie postąpi Trzaskowski? Skorzysta z trampoliny, jaką jest prezydentura w Warszawie, i wyląduje na brukselskich salonach? – pytał retorycznie poseł PiS Jan Mosiński.

Trzaskowski chce od Metra Warszawskiego wyjaśnienia przyczyn wypadku na budowie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udał się w piątek na miejsce śmiertelnego wypadku, do którego doszło na budowie drugiej linii metra....

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski chce „namaścić” na następcę posłankę Aleksandrę Gajewską?


Polityk Platformy Obywatelskiej zdradził tygodnikowi „Wprost”, że Rafał Trzaskowski ma dość pracy w warszawskim ratuszu. „Pracę tam traktuje jak więzienie. Cieknące rury i ustalanie opłat za śmieci to nie jest żywioł Rafała” – miał powiedzieć tygodnikowi. Trzaskowski wciąż myśli o kampanii prezydenckiej i wierzy, że za kilka lat uda mu się zwyciężyć. Politykom ze swojego otoczenia wiceszef PO miał powiedzieć, że nie zamierza się ubiegać o reelekcję na stanowisku prezydenta Warszawy, choć jeszcze kilka dni temu w mediach sugerował co innego. Trzaskowski chce, żeby jego następcą została posłanka Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Gajewska. 31-letnia była warszawska radna zasłynęła m.in. prowadzeniem rozmowy z ówczesną kandydatką na prezydenta Małgorzatą Kidawą-Błońską w internetowej Kidawa TV.

Zobacz także: Czy Trzaskowski bywał na imprezach u Kieli? Mamy odpowiedź ratusza

Paweł Lisiecki z PiS: Rafał Trzaskowski kompletnie nie pasuje do warszawskiego samorządu


– W moim przekonaniu Rafał Trzaskowski kompletnie nie pasuje do warszawskiego samorządu. Jemu ten warszawski samorząd i funkcja prezydenta Warszawy bardzo uwiera. Zajmowanie się „Czajką”, kanalizacją, ciągłymi awariami, czy sieci cieplnej, czy sieci wodociągowej dla Rafała Trzaskowskiego nie jest czymś, czym on chciałby się zajmować. Prawdopodobnie w swoim mniemaniu uważa, że jest stworzony do wyższej polityki. Nawet nie ogólnopolskiej, tylko międzynarodowej – stwierdził poseł PiS Paweł Lisiecki, w przeszłości m.in. burmistrz warszawskiej Pragi Północ.

Mirosław Suchoń z KO: Trzaskowski mógłby wykorzystać doświadczenie w rządzie


– Awarie na całym świecie się zdarzają. Ważne jest, w jaki sposób władze sobie z nimi radzą. Mam poczucie, że Trzaskowski radzi sobie z nimi bardzo dobrze. Warszawa jest wielką metropolią, ma swoją dynamikę, swoje wyzwania. Z pewnością tych wyzwań nie brakuje. Myślę, że porównywanie Rafała Trzaskowskiego do jakiegokolwiek polityka z przeszłości jest mylące. Pracuje na własną opinię, zbiera bagaż doświadczeń. Jeśli będzie chciał ten bagaż doświadczeń wykorzystać w jakimś innym miejscu, choćby w parlamencie, czy jako jeden z członków rządu, to przyda mu się doświadczenie z przeszłości – tłumaczył poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń.

Trzaskowski ma obsesję na punkcie TVP Info? „PO chciałaby w zamian ARD albo ZDF” [WIDEO]

Rafał Trzaskowski wyraził w Radiu Zet podejrzenie, że pytania, które otrzymuje od słuchaczy w rzeczywistości są pytaniami TVP Info. – To jakaś...

zobacz więcej

Karolina Pawliczak z SLD: W samorządzie nie można bawić się w wielką politykę


Czy posłanka Gajewska byłaby dobrym następcą Trzaskowskiego? – Trudno mi ocenić, czy jest to dobry wybór. Wiem, że pani poseł była swego czasu również radną Warszawy. W samorządzie nie można bawić się w wielką politykę. To są konkretne problemy, ludzkie problemy, które trzeba konkretnie w danym dniu załatwiać. To nie jest tak, że mogą poczekać na dalszy rozwój sytuacji. W samorządzie jest się najbliżej ludzi i być może nie każdemu politykowi takie działanie odpowiada. Być może pan Trzaskowski się w tym nie odnalazł – argumentowała posłanka Lewicy Karolina Pawliczak.

Zobacz także: Sojusz Trzaskowskiego z Biedroniem? „Być może nawet zjednoczenie PO i Wiosny” [WIDEO]

Hanna Gill-Piątek z Polski 2050: Trzaskowski może starać się o główną rolę w PO


Widać dobrze po tym między innymi, że Rafał Trzaskowski razem z Borysem Budką zaprezentował tak zwaną „Koalicję 276”, że jest uważany za nieformalnego lidera Platformy Obywatelskiej. Decyzja o odejściu z ratusza, jeżeli oczywiście taką podejmie, może oznaczać, że będzie się starał o główną rolę w Platformie Obywatelskiej – przekonywała posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek.

Robert Gontarz z PiS: Być może Trzaskowski ma plan, by być Tuskiem 2.0


Rafała Trzaskowskiego nie interesują sprawy Warszawy. Jego interesują sprawy dużej polityki, układów, układzików, być może nawet polityka europejska. Być może Rafał Trzaskowski ma taki plan, żeby zostać Donaldem Tuskiem 2.0. Widać, że dla niego sprawy Warszawy są drugorzędne. Chce się angażować w ogólnopolską politykę, a może nawet europejską – ocenił poseł PiS Robert Gontarz.

źródło:
Zobacz więcej