RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezydent spotkał się ze strażakami. Dziękował za walkę z pandemią

Najnowsze

Popularne

Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze strażakami państwowych i ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19; podziękował im za ich pracę. Było to trzecie z cyklu spotkań z przedstawicielami różnorodnych środowisk, mających na celu omówienie doświadczeń po roku od wybuchu epidemii.

Mniej pożarów i ofiar śmiertelnych. Strażacy podsumowali rok

W ubiegłym roku było o około 25 tysięcy mniej pożarów niż w 2019 roku. Zginęło w nich 489 osób, to o 19 ofiar mniej niż rok wcześniej – wynika z...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– To rzeczywiście bardzo trudny czas. To dla mnie także dobry moment na to, żeby po raz kolejny podziękować wszystkim państwu i prosić o przekazanie moich wyrazów wdzięczności wszystkim koleżankom i kolegom, funkcjonariuszom, funkcjonariuszkom, druhnom i druhom – mówił prezydent w poniedziałek.

– Czy to strażacy zawodowi Państwowej Straży Pożarnej, czy strażacy ochotnicy, jak zawsze stanęli na wysokości zadania i w każdej chwili, kiedy są potrzebni, są gotowi i przybywają na miejsce – podkreślił Duda.

Prezydent zaznaczył, że strażacy PSP i OSP „są zaangażowani w niesienie pomocy od samego początku pandemii” – jak zwrócił uwagę – „poprzez udział w pełnieniu służby choćby na granicach, pomagając Straży Granicznej w procesach kontroli i mierzenia temperatury,”. Ocenił, że strażaków charakteryzuje „niezwykła elastyczność”.

Doświadczeni w walce z pandemią


Podkreślił, że strażacy mają doświadczenie w realizacji zadań, które przyniosła pandemia koronawirusa; wiedzą, które z wprowadzonych rozwiązań się sprawdziły, a które nie. Dodał, że są obszary wymagające poprawy.

Rewolucja w umundurowaniu strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Strażacy będą mieli nowe umundurowanie. Nowe mundury barwy piaskowej mają czerpać z rozwiązań wykorzystywanych w umundurowaniu innych służb....

zobacz więcej

Prezydent zapewnił, że będzie „się starał ze wszystkich sił”, by program modernizacji służb mundurowych realizowany w latach 2017-20 był kontynuowany.

– Trzeba starać się o to, byśmy mimo pandemii, sytuacji kryzysowej, także dla budżetu centralnego, mogli zrealizować kolejny etap programu, który był zakładany na lata 2021-24 – powiedział Duda.

Podkreślił, że w tym zakresie służby mundurowe mogą liczyć na jego wsparcie.

Sytuacja służb publicznych ma fundamentalne znaczenie


– Uważam, że sytuacja, w jakiej znajdują się służby odpowiadające za nasze bezpieczeństwo, jak te służby są wyposażone, jak bezpiecznie funkcjonariusz może realizować swoje zadania, czy jest dobrze wynagradzany (...), ma z punktu widzenia państwowego, i oczywiście mojego, fundamentalne znaczenie – powiedział prezydent.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział m.in. prezes Zarządu Głównego Związku OSP Waldemar Pawlak i Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej