RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent złożył życzenia kobietom [WIDEO]

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet składam wszystkim paniom najlepsze i najserdeczniejsze życzenia – powiedział prezydent Andrzej Duda w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. W sposób szczególny zwrócił się do przedstawicielek służby zdrowia walczących z koronawirusem.

Dzisiaj jest Dzień Kobiet. Jaki prezent przygotować?

Dzień Kobiet. To już dziś! 8 marca to doskonała okazja, by wyrazić wdzięczność wszystkim paniom. Miłym gestem będzie też wręczenie prezentu.

zobacz więcej

– W czasie pandemii koronawirusa zwracam się zwłaszcza do pań bezpośrednio zaangażowanych w walkę z tym największym obecnie globalnym zagrożeniem. Dziękuję paniom pracującym w służbie zdrowia, służącym w Siłach Zbrojnych, funkcjonariuszkom policji i straży granicznej oraz wszystkich innych służb, od których zależy nasze bezpieczeństwo – mówił prezydent w nagraniu opublikowanym z okazji Dnia Kobiet.

Wdzięczność wyraził też kobietom m zatrudnionym w oświacie i ośrodkach badawczych, w których „pracują na lekami, testami i innymi rozwiązaniami mogącymi pomóc nam w pokonaniu pandemii”.

– Dziękuję też paniom pracującym w handlu i innych branżach, dzięki którym mimo koniecznych obostrzeń możemy mieć choćby namiastkę normalności – dodał.

Prezydent zaznaczył, że w tym trudnym czasie „uświadamiamy sobie, jak wielka jest rola kobiet w każdej sferze naszego życia”.

– Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim kobietom w Polsce, aby zawsze mogły liczyć na wsparcie i zrozumienie w swoich rodzinach i w swoim najbliższym otoczeniu; aby darzone były szacunkiem; aby zawsze mogły czuć się bezpiecznie i ze spokojem myśleć o przyszłości swojej i swoich bliskich – życzył Andrzej Duda.

źródło:
Zobacz więcej