RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podpalił mieszkanie i oblał kobietę wrzątkiem. 36-latek zatrzymany

36-latek już wcześniej był wielokrotnie notowany (fot. Policja śląska)
36-latek już wcześniej był wielokrotnie notowany (fot. Policja śląska)

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 36-latka, który podłożył ogień w jednym z mieszkań w bloku socjalnym w tym mieście, ewakuowano wtedy 22 mieszkańców. Zatrzymany odpowie także za inne przestępstwo – oblanie wrzątkiem kobiety – podała w poniedziałek śląska policja.

Strażak ranny w pożarze remizy w Raczkowicach. Niemal cała spłonęła

Niemal całkowicie spłonęła w pożarze remiza jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkowicach w powiecie częstochowskim (Śląskie). Ogień wybuchł...

zobacz więcej

Pożar mieszkania w jednym z dąbrowskich bloków socjalnych miał miejsce w minionym miesiącu. „36-letni mężczyzna podpalił wersalkę i inne przedmioty, po czym uciekł. W związku z zagrożeniem życia, ewakuowano 22 mieszkańców budynku” – opisują dąbrowscy policjanci.

Kiedy kryminalni ustalili już tożsamość sprawcy, okazało się, że 36-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwo i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

„Oprócz podpalenia, odpowie również za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu właścicielki mieszkania, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Wtedy to oblał on wrzątkiem kobietę, przez co doznała stałego okaleczenia” – poinformowali policjanci z Dąbrowy Górniczej.

36-latek był wielokrotnie notowany. Tym razem usłyszał dwa zarzuty – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu innych osób. Mężczyznę aresztowano na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Przeczytaj też: Nastolatek znęcał się nad psem. Sprawa wyszła na jaw przez przypadek

źródło:

Zobacz więcej