RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Proaborcyjne hasła na murach kościoła. „Modlimy się za sprawców”

Zdewastowano elewację kościoła św. Elżbiety w Berlinie (fot. Katholische Kirchengemeinde Sankt Matthias-Schöneberg)
Zdewastowano elewację kościoła św. Elżbiety w Berlinie (fot. Katholische Kirchengemeinde Sankt Matthias-Schöneberg)

Już po raz trzeci w ciągu kilku miesięcy na murze kościoła katolickiego św. Elżbiety w Berlinie namalowano farbą hasła proaborcyjne. Miejscowy proboszcz poinformował na stronie internetowej parafii, że na fasadzie świątyni pojawiły się wymalowane na czerwono napisy w języku angielskim: „My body, my choice” (Moje ciało, mój wybór).

Dewastacja kościoła. Zabytkowe drzwi oblane czerwoną farbą [WIDEO]

Dwie osoby zdewastowały w nocy z piątku na sobotę zabytkowy kościół pw. św. Augustyna w Warszawie. Sprawcy pomalowali czerwoną farbą drzwi...

zobacz więcej

– Ten akt przemocy i próba zastraszenia ludzi inaczej myślących bardzo martwi naszą parafię – napisał proboszcz ks. Josef Wieneke. Zwrócił uwagę, że pieniądze wydane na usunięcie szkód można byłoby przeznaczyć na cele charytatywne i socjalne.

„Modlimy się za sprawców”


– Niezależnie od ataków zawsze priorytetową troską Kościoła pozostanie promowanie kultury życia - podkreślił kapłan i zapowiedział modlitwę za sprawców.

Według parafii, po pierwszym takim akcie wandalizmu w styczniu ubiegłego roku, na lewicowym, autonomicznym portalu internetowym de.indymedia.org ukazała się informacja w tej sprawie.

Podkreślono wówczas, że była to reakcja na stanowisko Kościoła katolickiego wobec aborcji i fakt, że przed Marszem dla Życia w 2019 r. „przeciwnicy aborcji” spotkali się w tej świątyni.

Na propozycję strony kościelnej o podjęcie dialogu nie zareagowano; fasada kościoła została ponownie wymalowana hasłami antyaborcyjnymi przy okazji Marszu dla Życia 2020.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej