RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzisiaj jest Dzień Kobiet. Jaki prezent przygotować?

Zakupu prezentów nie warto odkładać na ostatnią chwilę (fot. arch.PAP/Jacek Bednarczyk)
Zakupu prezentów nie warto odkładać na ostatnią chwilę (fot. arch.PAP/Jacek Bednarczyk)

Dzień Kobiet. To już dziś! 8 marca to doskonała okazja, by wyrazić wdzięczność wszystkim paniom. Miłym gestem będzie też wręczenie prezentu.

Miłość przez internet. Polacy mistrzami Europy

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy narodem romantyków. Nie zmieniło tego pojawienie się nowych technologii i nowoczesnych narzędzi komunikacji. Jak...

zobacz więcej

Dzień Kobiet. Skąd wzięło się święto?


8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet . Został ustanowiony w 1910 r. i miał promować równouprawnienie polityczne i ekonomiczne kobiet.

W Polsce był powszechnie obchodzony w czasach PRL. Paniom wręczano wówczas w zakładach pracy upominki; co roku obowiązkowo były to goździki i rajstopy. Były też okolicznościowe przemowy i akademie.

Po upadku komunizmu tradycja pozostała , choć utraciła propagandowy wydźwięk. Młode pokolenie obchodzi je nieobciążone skojarzeniami z PRL-owskimi zwyczajami. Z okazji Dnia Kobiet organizowanych jest wiele uroczystości, koncertów czy skierowanych właśnie do pań akcji promocji zdrowia.

Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku. Dopiero w kolejnych latach, gdy do świętowania dołączały kolejne kraje, datę Międzynarodowego Dnia Kobiet ustalono na 8 marca.

Dzień Kobiet 2021 zbliża się wielkimi krokami. Jak zaplanować ten dzień?

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku święto obchodzimy 8 marca. Skąd się ono wzięło? Przez dekady komunizmu w Polsce...

zobacz więcej

Dzień Kobiet 2021: kartki dla Pań na 8 marca


Dzisiejsze święto to doskonała okazja, by wyrazić szacunek i docenić kobiety – nie tylko z najbliższego otoczenia, ale wszystkie napotkane tego dnia. Dzień Kobiet to także doskonała okazja do wręczania prezentów.

Najpopularniejsze przy tej okazji są kwiaty, a zaraz po nich czekoladki. Niektórzy panowie kupują swoim wybrankom biżuterię lub sukienki. Dobrym pomysłem może być też przygotowanie ręcznie napisanych listów, w których, w kilku słowach, przekażemy jak wiele znaczy bliska nam kobieta. Dla wielu będzie to cenniejszy prezent niż ten kupiony w sklepie.

Krótkie i piękne życzenia SMS na Dzień Kobiet


Miłym gestem może być też napisanie paniom krótkiej wiadomości SMS, w której w kilku słowach wyrazimy naszą wdzięczność. Warto pamiętać, że wysyłając tę samą treść wiadomości kilku kobietom, może dojść do nieprzyjemnej wpadki; warto wymyśleć kilka słów. Pamiętajmy, nie kopiujmy gotowych wiadomości z internetu. Są po prostu tandetne.

Zobacz także: Dzień Kobiet na świecie [Galeria zdjęć] .

źródło:
Zobacz więcej