RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Akcja CBA na lotnisku w Warszawie. Chodzi o zlecenie dla ministerstwa

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)
Zatrzymani usłyszeli już zarzuty (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Agenci CBA zatrzymali na na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie dwie osoby podejrzane o oszustwo na szkodę Skarbu Państwa przy realizacji zamówienia na potrzeby Ministerstwa Finansów.

CBA weszło do PZPN. Nowy wątek afery melioracyjnej

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało prawie 10 lokalizacji w czterech województwach w związku z tzw. aferą melioracyjną. To kolejna odsłona...

zobacz więcej

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Operacja miała miejsce na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Jednocześnie przeszukano miejsca zamieszkania oraz pracy zatrzymanych.

„Czynności są związane ze śledztwem dotyczącym podejrzenia popełnienia oszustwa na szkodę Ministerstwa Finansów . Zatrzymani reprezentowali kontrahenta świadczącego usługi na rzecz resortu” – podaje Biuro w komunikacie przesłanym portalowi tvp.info.

Według śledczych zatrzymani w 2017 r. występowali w imieniu poznańskiej spółki komputerowej, z którą Ministerstwo Finansów podpisało umowę na dostawę specjalistycznych komputerów dla podległych jednostek. Śledczy podejrzewają, że umowa o wartości ponad 1,6 mln zł została podpisana przez wykonawcę „ze świadomością braku możliwości jej terminowej realizacji”.

Zatrzymani trafili przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie postawiono im zarzuty oszustwa . Prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

źródło:
Zobacz więcej