RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dwie kolejne kobiety oskarżają gubernatora Nowego Jorku o molestowanie seksualne

Gubernator Cuomo krytykowany jest za kierowanie stanem w trakcie pandemii (fot. Lev Radin/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)
Gubernator Cuomo krytykowany jest za kierowanie stanem w trakcie pandemii (fot. Lev Radin/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)

Dwie kolejne kobiety oskarżyły gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo o molestowanie seksualne. Obie były jego współpracowniczkami, kiedy sprawował różne urzędy.

Senator wstrzymuje nominację szefa CIA. Poszło o Nord Stream 2

Republikański senator z Teksasu Ted Cruz wstrzymał procedurę nominacji na nowego szefa CIA Williama Burnsa. Zażądał od administracji prezydenta USA...

zobacz więcej

Była doradczyni i konsultantka Cuomo z czasu, kiedy kierował Departamentem Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD), Karen Hinton powiedziała m.in. „Washington Post”, że przed 21 laty jej ówczesny szef w słabo oświetlonym pokoju hotelowym w Los Angeles obejmował ją zbyt długo, blisko i w zbyt intymny sposób . Określiła to jako niewłaściwe, nieetyczne i poczuła się, jakby była „tylko spódnicą”.

NBC News przypomina wyznanie kobiety w rozmowie ze stacją News 4. „To było niewłaściwe. Oboje byliśmy w związkach małżeńskich. Pracowałam dla niego i było to zbyt (...) osobiste i intymne” – stwierdziła Hinton.

Przedstawiciel gubernatora Peter Ajemian zaprzeczył zarzutom i powiedział „Washington Post”, że incydent „się nie wydarzył”. „Karen Hinton jest znaną antagonistką gubernatora, która próbuje wykorzystać ten moment, aby zdobyć tanie punkty zmyślonymi zarzutami sprzed 21 lat” – komentował nazywając oskarżenie lekkomyślnym.


Według NBC News dwóch sojuszników Cuomo, którzy ściśle współpracowali z Hinton w HUD, uznali zarzuty za prawie niemożliwe do uwierzenia. Kobieta była bowiem bardzo otwarta, a przez tyle lat nie wspomniała o incydencie.

Nowy Jork: Policja zatrzymała nożownika grasującego w metrze

Policja podała, że zatrzymano nożownika, który dokonał w ciągu kilku godzin zaatakował cztery osoby w pociągach i na stacjach nowojorskiego metra....

zobacz więcej

Z kolei była doradczyni Cuomo ds. polityki Ana Liss powiedziała „Wall Street Journal”, że gubernator postąpił niewłaściwie, nazywając ją „ukochaną” i pytając, czy ma chłopaka. Nawiązała do publicznego spotkania z gubernatorem w jego rezydencji w Albany w maju 2014 r., gdzie miał nazwać ją ukochaną, przytulić, całować w policzki, obejmować ramieniem i łapać w talii, np. gdy odwracali się do zdjęcia.

– To naprawdę nie jest właściwe w żadnym miejscu – oceniła Liss.

Rzecznik Cuomo Rich Azzopardi bronił zachowania gubernatora i uznał je za normalne na przyjęciach publicznych.

„Reporterzy i fotografowie od 14 lat zajmują się gubernatorem widząc, jak całuje mężczyzn i kobiety i pozuje do zdjęć. (...) Na publicznych przyjęciach w rezydencji są setki ludzi, a on pozuje do setek zdjęć. To właśnie robią politycy” – wyjaśniał Azzopardi.

Wcześniej o niewłaściwe zachowanie lub molestowanie seksualne oskarżały Cuomo także trzy inne kobiety. W każdym przypadku zaprzeczał, twierdząc m.in., że nigdy nikogo „niewłaściwie nie dotykał”.

Zobacz także„Kiedy zajmiecie się Cuomo?”. Dziennikarz CNN zapytany o zarzuty wobec Demokraty

źródło:

Zobacz więcej