RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pomóżmy uratować Marynię. Dziewczynka potrzebuje kolejnej operacji serca

Stan Marysi jest bardzo ciężki (fot. Siepomaga.pl/marynia)
Stan Marysi jest bardzo ciężki (fot. Siepomaga.pl/marynia)

16-miesięczna Marysia Figura przeszła już operację serca, także dzięki wsparciu widzów TVP. Niestety, stan dziewczynki gwałtownie się pogorszył i potrzebny jest kolejny zabieg ratujący życie. W internecie trwa zbiórka pieniędzy.

Malutka Marysia walczy o życie. Operacja obu komór serca ma kosztować 700 tys. zł

Dziewięciomiesięczna Marysia od urodzenia walczy o życie. Przyszła na świat z wieloma wadami serca i nieprawidłowym rozmieszczeniem narządów...

zobacz więcej

Marysia przyszła na świat z krytycznymi, skrajnie rzadkimi wadami serca: przełożeniem wielkich naczyń wraz z inwersją przedsionków, zarośniętą drogą odpływu krwi z serca do płuc, bardzo dużym ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej, mezokardią. Dodatkowo jej organy w ciele są poprzestawiane. W ubiegłym roku przeszła 10-godzinną operację serca w Genewie.

Niestety, podczas rutynowej kontroli echo serca, kardiolog zauważył powikłania pooperacyjne. – Badania potwierdziły, że doszło do przewężenia tunelu Senninga, dodatkowo okazało się, że w na serduszko uciska zgromadzony płyn. Doszło również do przewężenia jednej tętnicy płucnej. Tyle złych informacji, a przecież mieliśmy nadzieję na nowe życie! – mówi pani Ewelina, matka dzielnej dziewczynki.

Operacja jedynym wyjściem


Jedynym sposobem na naprawę serduszka Maryni jest kolejna operacja i powrót do Genewy. Zaufanie kolejny raz zespołowi lekarzy, który poprzednio uratował serduszko naszej córeczki. Jednak, aby tak się stało, musimy pokryć koszt operacji naszej córeczki – dodaje kobieta.

W internecie uruchomiono zbiórkę pieniędzy na operację dla Marysi. Pomóc może każdy, wpłacając pieniądze pod adresem: Siepomaga.pl/marynia.

źródło:
Zobacz więcej