RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Łódzkie. Pożar kamienicy w Ozorkowie opanowany

Pali się dach kamienicy w Ozorkowie (fot.  Straż Pożarna)
Pali się dach kamienicy w Ozorkowie (fot. Straż Pożarna)

Opanowano już pożar, który wybuchł w jednej z kamienic przy pl. Jana Pawła II w Ozorkowie. Ogień objął dach budynku mieszkalnego w centrum miasta, ostatecznie zawaliła się konstrukcja dachu. Ewakuowano 10 osób. Trwa dogaszanie pożaru – podali strażacy.

Strażacy walczą z ogniem w Warszawie. Pożar bloku na Mokotowie

Dwie osoby zostały poszkodowane w pożarze mieszkania przy ul. Giordana Bruna na warszawskim Mokotowie – przekazał portalowi tvp.info Łukasz...

zobacz więcej

W Ozorkowie na jednym z głównych placów miasta całkowicie zapadł się dach kamienicy, w której w niedzielę wieczorem wybuchł pożar.

– Ewakuowano 10 osób. Sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie pożaru – powiedział późnym wieczorem rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak – W akcji brało udział dwadzieścia jeden zastępów straży pożarnej – przekazał. – Jeden ze strażaków doznał urazu nogi – dodał rzecznik straży.

–Zapalił się dwukondygnacyjny budynek mieszkalny. Ogień objął dach, który ostatecznie się zawalił – przekazał Pawlak.

Na zamieszczonych na profilach społecznościowych filmach mieszkańców Ozorkowa widać, że ogień objął znaczną część budynku, z którego wydobywały się kłęby dymu. Podczas pożaru na placu zgromadziło się wiele osób, większość z nich to byli gapie.

Podczas dogaszania pogorzeliska utrudniony jest dojazd do centrum Ozorkowa.

Zobacz także: Sprawca tragicznego wypadku na A4 usłyszał zarzut  

 

źródło:

Zobacz więcej