RAPORT

Pogarda

Adwokat „Bąbla” zatrzymany za utrudnianie śledztwa. Pogrążyły go grypsy?

Najnowsze

Popularne

Adwokat Jacek S., który reprezentował Tomasza Sz. ps. Bąbel, został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP. Zachodniopomorskie „pezety” zarzucają mu utrudnianie postępowania. W ostatnim czasie wpadło także kolejnych czterech bandytów z grupy „Bąbla”, którzy mieli parać się handlem narkotykami.

Gangsterzy zbiorowo zgwałcili dilera. Jest akt oskarżenia

Śledczy ustalili, że grupa „Bąbla” sprzedała co najmniej 120 kg marihuany i amfetaminy oraz co najmniej 500 tabletek ekstazy.

zobacz więcej

Adwokat „Bąbla”, prowadzący kancelarię w Gorzowie, miał zostać zatrzymany w związku z przekroczeniem granicy „pomocy klientowi”. Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił adw. Jackowi S. zarzut utrudniania postępowania karnego. Mecenas nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Prokurator zastosował wobec Jacka S. zawieszenie w wykonywaniu zawodu adwokata i nakaz powstrzymania się od działalności związanej z udzielaniem porad prawnych. Jackowi S. grozi do 5 lat więzienia.

Według szczecińskiego dodatku „Wyborczej”, Jacek S. miał wynieść z aresztu trzy grypsy od swojego klienta.

Gang „Bąbla” rozbity. Kolejnych pięciu „żołnierzy” trafiło do aresztu

Wprowadzili do obiegu ponad 120 kg narkotyków, dokonywali wymuszeń rozbójniczych i terroryzowali miejscową ludność przez palenie samochodów. Chodzi...

zobacz więcej

Brutalna banda


Poza adwokatem, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali w ostatnich dniach kolejnych czterech członków bandy „Bąbla”. Podczas przeszukań znaleziono niewielkie ilości narkotyków oraz sprzęt do ważenia i konfekcjonowania substancji odurzających.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami”. „Prokurator skierował wobec dwóch podejrzanych wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dwóch kolejnych musi zapłacić poręczenia majątkowe w kwocie po 20 tysięcy złotych. Dotychczas prokurator przedstawił zarzuty 37 osobom związanym z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez Tomasza Sz. ps. „Bąbel”. Wobec 15 z nich prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wśród przestępstw, o które zostali oskarżeni gangsterzy znalazły się liczne pobicia, a także gwałt. Młody mężczyzna, który podpadł ludziom „Bąbla” został brutalnie zgwałcony przez kilku gangsterów. W półświatku nie ma gorszego poniżenia. Mało tego oprawcy, nagrali całe zdarzenie, a filmy i zdjęcia zamieścili w internecie.

Przekleństwo „sześćdziesiątek”, czyli jak skruszony założył nowy gang

Wojciech K. ps. „Kura”, oskarżony ostatnio przez lubelskie „pezety” o kierowanie gangiem narkotykowym, to tzw. sześćdziesiątka, czyli przestępca,...

zobacz więcej

Dziewięć wyroków


Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ustalił, że gang „Bąbla” działał od 2015 r. do 2019 r. w Kamieniu Pomorskim i okolicznych miejscowościach.

Według „Głosu Szczecińskiego” Tomasz Sz. był dziewięciokrotnie skazywany. Głównie za kradzieże, oszustwa i rozboje. W 2003 r. miał spowodować wypadek, w którym zginęła jego przyjaciółka w ciąży. Po kolejnych odsiadkach odzyskał wolność w 2018 r., a już rok później został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP za kierowanie gangiem. W ciągu kolejnych miesięcy wyłapano większość jego bandy.

Śledczy ustalili, że grupa „Bąbla” sprzedała co najmniej 120 kg marihuany i amfetaminy oraz co najmniej 500 tabletek ekstazy. Związani z gangiem dilerzy dawali narkotyki także nastolatkom, aby pozyskać nowych klientów.

Boss stracił swoje ulubione BMW


Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zarzucił 15 oskarżonym popełnienie łącznie 40 przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu oraz przestępstw narkotykowych.

Na poczet przyszłych grzywien prokuratura zabezpieczyła m.in. BMW i8 o wartości ok. 350 tysięcy złotych, Audi A6 o wartości ok. 40 tysięcy złotych, skuter wodny z przyczepą o wartości łącznej ok. 70 tysięcy złotych, zegarek znanej marki o wartości ok. 35 tysięcy złotych, quad o wartości ok. 35 tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Gangsterom grozi do 15 lat więzienia.

Ulubiony samochód bossa (fot. CBŚP)
Ulubiony samochód bossa (fot. CBŚP)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej