RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syn i karta kredytowa. Koniec kariery dyrektor generalnej Nike

Nike ogłosi nazwisko nowego dyrektora generalnego w ciągu najbliższych dni (fot. Shutterstock/mrinalpal)
Nike ogłosi nazwisko nowego dyrektora generalnego w ciągu najbliższych dni (fot. Shutterstock/mrinalpal)

Używanie cudzej karty kredytowej nigdy nie wróży niczego dobrego, nawet jeśli dotyczy to najbliższych dla siebie osób. Boleśnie przekonała się o tym Ann Hebert, która po 25 latach pracy w Nike została zwolniona po tym jak jej syn, użył należącej do niej karty kredytowej.

Afera o buty Nike z historyczną flagą

Prawica w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła bojkot firmy Nike, amerykańskiego producenta obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Jest to reakcja na...

zobacz więcej

Być może nie byłoby w tym nic niestosownego, gdyby nie fakt, że 19-letni Joe Hebert zarządza firmą West Coast Streetwear, która zajmuje się skupowaniem i sprzedażą butów Nike z limitowanych edycji.

Okazało się, że finansowanie biznesu pochodziło z karty kredytowej jego mamy. 19-latek kupił, aby sprzedać później z dalszym zyskiem, buty o łącznej wartości ponad 100 tysięcy dolarów.

Sprawa pewnie nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie nadmierna gadatliwość nastolatka. Niedawno rozmawiali z nim dziennikarze „Bloomberg Businessweek”, opisując jego firmę. Joe stwierdził, że jego matka „jest zbyt wysoko postawiona w Nike, by jego działania mogły zaszkodzić jej karierze”.

Po publikacji tekstu Ann Hebert została zwolniona. Amerykański gigant odzieżowy ma ogłosić nazwisko nowego dyrektora generalna w ciągu najbliższych dni.

źródło:
Zobacz więcej