RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiśniewska: Polska liderem pod względem wspierania przedsiębiorstw

Eurostat i Komisja Europejska podaje, że Polska jest liderem jeśli chodzi o wspieranie przedsiębiorstw w pandemii. Przekazaliśmy do firm ponad 200 mld złotych. Uratowano tym samym ponad 6,5 mln miejsc pracy – powiedziała w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska.

Polska z najniższym bezrobociem w UE. Semeniuk: To efekt działań podjętych w ub. roku

Rekordowo niskie bezrobocie, którego opozycja nie jest w stanie podważyć, to wynik instrumentów i działań, które zostały podjęte przez polski rząd...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała w tym tygodniu, że „rząd skutecznie walczy z epidemią”. Przywołała m.in. dane za rok 2020, z których wynika, że PKB Polski spadł o 2,8 proc., podczas gdy średnia w UE wynosi 7,4 proc. – Pod względem poniesionych nakładów jesteśmy liderem w Europie – na wsparcie przedsiębiorców i pracowników rząd przeznaczył rekordową kwotę 9,4 proc. PKB – podkreśliła minister.

Do kwestii wspierania przedsiębiorstw i ratowania miejsc pracy w czasie pandemii odniosła się w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska. – Eurostat podaje, że jesteśmy liderem jeśli chodzi o najniższy poziom bezrobocia w UE – zwróciła uwagę. W jej ocenie zdaliśmy egzamin jako społeczeństwo.

Gościem programu był też poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski, który stwierdził m.in., że „dobrze się składa, że mamy regionalne obostrzenia, a nie ogólnopaństwowe”. – Należy izolować strefy zielone, czyli takie bez zakażeń i tam pozwalać na otwarcie biznesów – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej