RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Atak” indyka. Wskoczył przez okno i zdemolował gabinet dentystyczny

Eksperci podkreślają, że obecnie trwa okres godowy indyków (fot.TT; Shutterstock)
Eksperci podkreślają, że obecnie trwa okres godowy indyków (fot.TT; Shutterstock)

Do niecodziennego zdarzenia doszło w amerykańskim Fair Oaks w Kalifornii. Dziko żyjący indyk wskoczył przez okno gabinetu stomatologicznego, wpędzając w zakłopotanie dentystkę oraz pacjentów siedzących w poczekalni. Ekspert z pogotowia dla dzikich zwierząt zauważa, że obecnie trwa okres godowy. Jego zdaniem ptak prawdopodobnie zobaczył w szybie swoje odbicie i myśląc, że ma do czynienia z innym samcem, postanowił go zaatakować.

Kierownik gabinetu Donna McDonald przekazała mediom, że z początku myślała, iż „to trzęsienie ziemi”. Według jej relacji indyk zachowywał się niespokojnie. – Wbijał pazury w ściany, które będziemy musieli teraz przemalować. Rozbite szkło uszkodziło fotele dentystyczne – powiedziała.

McDonald wezwała na miejsce specjalistów, którzy uchwycili zwierzę. Greg Grimm z pogotowia dla dzikich zwierząt poinformował, że obecnie trwa okres godowy i ptak prawdopodobnie zobaczył w szybie swoje odbicie. Indyk – myśląc, że ma do czynienia z innym samcem – zaatakował więc swojego „rywala”.

Czytaj także: Znaleźli od lat niestrzyżoną owcę. Runo ważyło kilkadziesiąt kilogramów [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej