RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa kolejowa. Nie żyje co najmniej jedna osoba

Kilka wagonów spadło z nasypu (fot. TT/Shah e rawan)
Kilka wagonów spadło z nasypu (fot. TT/Shah e rawan)

Co najmniej jedna osoba zginęła, a 40 zostało rannych w katastrofie kolejowej w południowym Pakistanie – podała Al-Jazeera.

Awaryjne lądowanie Boeinga 737 Max

Linie lotnicze American Airlines poinformowały w piątek, że należący do nich samolot Boeing 737 MAX wylądował awaryjnie na międzynarodowym lotnisku...

zobacz więcej

Pociąg wykoleił się między stacjami Rohri i Sangi w prowincji Sindh, co spowodowało czasowe wstrzymanie ruchu w obu kierunkach – poinformował przedstawiciel kolei Kamran Lashari.

Składający się z 18 wagonów pociąg jechał z Karaczi do miasta Lahore. Sześć wagonów wagonów spadło z nasypu. Na razie nie wiadomo, ilu pasażerów było na pokładzie ani jaka była przyczyna wykolejenia.

Zginęła kobieta


Przedstawiciel lokalnych służ ratowniczych Muhammad Arshad przekazał, że ciemności i odosobnione miejsce katastrofy sprawiły, że akcja ratunkowa była utrudniona. Dodał, że ciało kobiety, która poniosła śmierć oraz 40 rannych przewieziono do szpitali w pobliskich miastach.

Wypadki kolejowe w Pakistanie nie należą do rzadkości. Ich główna przyczyna to zaniedbywane, starzejące się tory i cała infrastruktura oraz zaniedbywana sygnalizacja świetlna. W ubiegłym miesiącu 18 osób, w tym kobieta i dzieci, zginęło w zderzeniu pociągu pasażerskiego z busem w południowej części kraju.

źródło:
Zobacz więcej