RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Działacz LGBT ponownie znieważył flagę Polski. Wcześniej próbował ją spalić [WIDEO]

Działacz szczecińskiej organizacji LGBT Sławomir Kuleta ponownie znieważył flagę Polski. Na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu wideo zatytułowanym „Podcieranie pupci flagą RP przez działacza LGBT” zbezcześcił narodowy symbol. Wcześniej ten sam mężczyzna dwukrotnie próbował spalić biało-czerwoną flagę. Szczeciński Radny Dariusz Matecki zapowiada złożenie zawiadomienia w tej sprawie do prokuratury.

Działacz LGBT po raz kolejny podpalił polską flagę

Sławomir Kuleta, działacz organizacji Forum LGBT po raz kolejny podpalił polską flagę. Nagranie z wydarzenia zamieścił na swoim koncie na Youtube.

zobacz więcej

Nagranie w serwisie YouTube Kuleta zamieścił w sobotę, w rok po pierwszej próbie spalenia flagi Polski. Opisywaliśmy tę sprawę na portalu tvp.info. – Witam. Nazywam się Sławek Kuleta. Reprezentuję organizację gejowską Forum LGBT. To jest moja flaga. Przepraszam. Pomyliłem się. To nie jest moja flaga, to jest flaga Polski – mówił wówczas na wstępnie nagrania i przyznawał, że jest świadomy, że za taki czyn grozi mu nawet więzienie.

W najnowszym nagraniu wyjaśnia, że otrzymał wezwanie od prokuratury do złożenia wyjaśnień w sprawie próby spalenia flagi.

Mężczyzna twierdzi, że od lat jest okłamywany przez państwo polskie i walczy o prawa osób LGBT. W opublikowanym 6 marca nagraniu właśnie hasło „Prawa LGBT” jest napisane na biało-czerwonej fladze.

Dariusz Matecki, radny miasta Szczecin, zapowiedział, że jako prezes Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu złoży w poniedziałek kolejne zawiadomienie w sprawie działacza LGBT.

Zobacz także: Lewicowy aktywista ostro atakuje Polskę. Mnie doprowadził do łez

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej