RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lider Konfederacji neguje trzecią falę COVID-19. „Medialne hasło”

Krzysztof Bosak apeluje, by „nie pchać społeczeństwa w fikcję” (fot. PAP/Rafał Guz)
Krzysztof Bosak apeluje, by „nie pchać społeczeństwa w fikcję” (fot. PAP/Rafał Guz)

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, neguje istnienie trzeciej fali epidemii koronawirusa. Na antenie Polsat News ocenił, że to „hasło medialne kreowane, by straszyć społeczeństwo”.

Jedna partia mocno traci przez spór ws. szczepionek. „Wytrącono im argumenty”

W najnowszym sondażu Konfederację poparło tylko 4,5 proc. ankietowanych. To mniej niż próg wyborczy i widmo wypadnięcia z ław sejmowych. – Przekaz...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 574 osób. Zmarło 126 chorych, a od początku epidemii to już ponad 45 tys. ofiar. Choć to najniższe dane w ciągu ostatnich kilku dni, są o kilkadziesiąt procent wyższe, niż jeszcze na przełomie stycznia i lutego.

Bosak: „Odcovidować” szpitale


Wbrew opinii przedstawicieli rządu, ale i ekspertów, Krzysztof Bosak uważa, że trzeciej fali epidemii COVID-19 w Polsce jeszcze nie ma.

– Zachorowania z teraz to jeszcze druga fala. Należy w systemie ochrony zdrowia powrócić do normalności. Należałoby odejść od teleporad, „odcovidować” oddziały – stwierdził w niedzielę poseł Konfederacji.

Jak dodał, „zwiększone zachorowania to jedno, a zwiększona śmiertelność wynikająca z niezdiagnozowania innych chorób to drugie”. Lider Konfederacji apelował, by „nie pchać społeczeństwa w fikcję”.

Nowe przypadki COVID-19 w Polsce na wykresie:

O trzeciej fali koronawirusa w Polsce mówił m.in. prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski, porównując obecną sytuację w Polsce do statku w czasie sztormu.

– Pandemia narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, niestety patrząc z niepokojem w przyszłość. Spodziewamy się, że będzie jeszcze większa burza – choć cały czas mówimy: wszystko zależy od załogi i od sterników. Załoga to my wszyscy oczywiście, 70-80 proc. zależy od nas samych. Kapitan sam tego okrętu na niższe fale nie sprowadzi. Potrzebna jest oczywiście dobra praca całej załogi. To jest dokładnie jak na morzu, gdzie pracują wszyscy – powiedział dr Sutkowski.

Zobacz także: Nie lepiej, by 20-50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów?” – lider Konfederacji znów szokuje

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej