RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Aktywiści Greenpeace zaatakowali samolot [WIDEO]

Zaatakowano boeinga 777 francuskich linii Air France (fot. FB/Greenpeace France)
Zaatakowano boeinga 777 francuskich linii Air France (fot. FB/Greenpeace France)

Najnowsze

Popularne

Atak Greenpeace na samolot linii Air France. Eko-aktywiści wdarli się na lotnisko Charlesa de Gaulle'a w Paryżu i zieloną farbą zdewastowali boeinga 777 francuskiego przewoźnika. Swoją aktywnością chwalą się w mediach społecznościowych. Czy działanie Greepeace rzeczywiście było proekologiczne? – zastanawia się branżowy serwis Airways Magazine, zajmujący się lotnictwem.

Obłuda obrońców klimatu. Dziennikarz poucza młodych aktywistów

Jesteście pierwszym pokoleniem, które wymaga klimatyzacji i telewizorów w każdej klasie – zwrócił się do młodych aktywistów klimatycznych...

zobacz więcej

Grupa francuskich aktywistów Greenpeace w serii wpisów w mediach społecznościowych chwali się przeprowadzoną w piątek akcją. Na nagraniach widać, jak wpierw przechodzą przez ogrodzenie na teren lotniska, a następnie przy pomocy drabin wspinają się na kadłub pasażerskiego boeinga i malują go zieloną farbą.

Mało „zieloni” aktywiści Greenpeace?


Wątpliwości budzi nie tylko sam fakt zdewastowania samolotu Air France, ale nielegalnego wtargnięcia na obiekt mający strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa kraju. Szczególnie w obliczu licznych ataków terrorystycznych, których ofiarami padali w ostatnich latach Francuzi – zauważa airwaysmag.com i dodaje: „Jeśli grupa aktywistów może dostać się płytę lotniska bez odpowiednich kontroli i zostać tam przez kilka minut, istnieje obawa, że może się zdarzyć coś gorszego”.


W wątpliwość poddaje także sam efekt działania „ekologów”, wskazując m.in. na szkodliwość dla środowiska użytej przez Greenpeace farby. Z drugiej strony aktywiści używając drabin, które mogły uszkodzić kadłub maszyny, a teraz Air France musi skierować swojego boeinga na przegląd, który również „nie będzie przyjazny dla środowiska”.

Zobacz także: „ABC”: Ekologiczna podróż Grety przez Atlantyk to mistyfikacja

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej