RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Charytatywny Slalom Maraton w Zakopanem. Andrzej Duda otworzył zawody

Na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem rozpoczęły się VII charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2021”. W wydarzeniu po raz kolejny bierze udział prezydent Andrzej Duda, który jest też Honorowym Kapitanem drużyny narciarskiej. Każdy przejazd wspiera osoby z niepełnosprawnością. Jak podkreślił prezydent, integracja niepełnosprawnych przez sport jest niezbędna i nie może być przerwana przez epidemię.

Afery, strajki, kryzys gazowy, MAK. Kiedy Tusk uciekał na narty?

Platforma Obywatelska atakuje prezydenta Andrzeja Dudę, za to, że w najbliższą niedzielę ma wziąć udział w charytatywnym maratonie narciarskim na...

zobacz więcej

12H Slalom Maraton jest organizowany od 2015 roku. Od czterech lat wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Szczytny cel zawodów w Zakopanem


Co roku zawodnicy starają się pobić rekord Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. Wynosi on obecnie 720 kilometrów.

– Mimo wszystko te zawody po raz kolejny odbywają się, bo ich cel jest ponadczasowy i śmiało można powiedzieć: ponad okolicznościowy. Chodzi o to, by zebrać pieniądze na kolejny rok rehabilitacji, kolejny rok integracji przez sport dzieci, osób z niepełnosprawnościami, którym pomaga fundacja Handicap Zakopane pani Małgorzaty Tlałki-Długosz – podkreślił, otwierając zawody prezydent Andrzej Duda.

Fundacja Handicap Zakopane zajmuje się aktywizacją sportową osób z niepełnosprawnościami, głównie intelektualnymi.

Najlepsi polscy narciarze alpejscy


W imprezie weźmie udział również najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski w historii Andrzej Bachleda-Curuś. Zjeżdżać będą też mistrzowie Polski, najlepsi trenerzy i instruktorzy w narciarstwie alpejskim.

– Będą się ścigali po to, żeby pokonać dystans przynajmniej 360 kilometrów w ciągu 6 godzin – wyjaśnia Małgorzata Tlałka-Długosz, dodając, że dotyczy to części profesjonalnej. Zawody zostaną rozegrane w godzinach 8-14. Z kolei w zawodach amatorskich będzie mógł wziąć udział każdy chętny. – Każdy z tych przejazdów jest oczywiście wsparciem charytatywnym dla naszych dzieciaków – zaznacza prezes fundacji.

„Nie pokazujcie Nitrasowi!” Tak Tusk i Komorowski jeździli po Polsce [WIDEO]

Sławomir Nitras oburzył się faktem, że w kolumnie aut, w której jechał prezydent RP Andrzej Duda, przemieszczało się kilka samochodów. W końcu...

zobacz więcej

W tym roku maraton został skrócony ze względu na pandemię koronawirusa. Zarówno slalom profesjonalny, jak i ten amatorski potrwa 6 godzin. – W sumie mamy te 12 godzin – podkreśla Tlałka-Długosz.

Atak na prezydenta


Mimo szczytnego celu niedzielnych zawodów, które odbywają się po raz siódmy, przyjazd do Zakopanego stał się powodem ataku polityków opozycji, a sprzyjające im media, jak „Gazeta Wyborcza”, piszą o tym, że gdy „Polacy walczą (z trzecią falą epidemii – red.) Andrzej Duda szusuje”.

Jak pisaliśmy na portalu tvp.info, politycy PO zapomnieli albo nie chcą pamiętać, jak ich szef, wieloletni premier rządu PO-PSL Donald Tusk praktycznie podczas każdego poważnego kryzysu uciekał na urlop za granicę, gdzie szusował na nartach.

źródło:
Zobacz więcej