RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ścigany za zabójstwo Holender sprzedawał w Hiszpanii „różową kokainę”

Gram „różowej kokainy”, czyli 2C-B kosztuje co najmniej 100 euro (fot. Guardia Civil)
Gram „różowej kokainy”, czyli 2C-B kosztuje co najmniej 100 euro (fot. Guardia Civil)

Najnowsze

Popularne

Ponad 11 kg tzw. różowej kokainy, 300 kg MDMA, 3 kg heroiny i 350 tys. euro w gotówce, przechwycili funkcjonariusze hiszpańskiej Guardia Civil, podczas zatrzymania znanego, holenderskiego handlarza narkotyków. 21-letni EGL, był poszukiwany m.in. za zastrzelenie 26-letniego mężczyzny w Amsterdamie w 2019 r. Co ciekawe gangster ukrywał się razem z członkiem tureckiej organizacji terrorystycznej „Szare Wilki”.

Kokaina warta 450 mln euro. Przechwycono największy przemyt w Europie

Belgijska policja federalna przechwyciła w porcie w Antwerpii ponad 11,5 tony kokainy ukrytej w ładunku złomu. Tak dużej ilości narkotyku jeszcze w...

zobacz więcej

Głównym celem operacji Gwardii Cywilnej (Guardia Civil) oraz holenderskiej policji był 21-letni EGL. Mężczyzna, choć bardzo młody, zdążył już daleko zajść w niderlandzkim półświatku. Od dwóch lat jest poszukiwany, za zastrzelenie 26-letniego mężczyzny, na jednym z parkingów w Amsterdamie. EGL zamordował swoją ofiarę w nocy 18 maja 2019 r, po burzliwej rozmowie. Zaraz po zabójstwie, zaczął się ukrywać. Sam moment zbrodni uwieczniły kamery miejskiego monitoringu.

Zabójca był jednak wyjątkowo bezczelny. Pojawił się bowiem w teledysku znanego holenderskiego rapera. Zresztą mężczyzna, o którego zabójstwo jest podejrzany EGL, był przyjacielem innego rapera, uważanego za „wrogiego” wobec znajomych strzelca.

Wynajęli luksusowe wille na Lanzarote, aby zrobić z nich magazyny kokainowe

Gangsterzy wynajęli luksusowe wille na wyspie Lanzarote, tylko po to, aby ukrywać tam kokainę przemycaną z Ameryki Południowej. Narkotyki były...

zobacz więcej

Funkcjonariusze namierzyli mordercę w Walencji. Co ciekawe ukrywał się z rodakiem tureckiego pochodzenia, który jest członkiem tureckiej organizacji terrorystycznej „Szare Wilki”. Ugrupowanie to było zamieszane w zamach na papieża św. Jana Pawła II w 1981 r.

Przed kilkoma dniami Sąd w Amsterdamie skazał zaocznie EGL jedenaście lat więzienia uznając, że strzelanina z 2019 r. nie była zaplanowanym zabójstwem, a przypadkową tragedią. Prokuratura chciała wyroku surowszego o cztery lata. Drugi z podejrzanych – 22-letni Darnell T. ma spędzić za kratami siedem lat. Pięć lat mniej niż żądali śledczy.

Młody mężczyzna czeka na ekstradycję do Holandii, gdzie skazano go zaocznie na 11 lat więzienia (fot. Guardia Civil)
Młody mężczyzna czeka na ekstradycję do Holandii, gdzie skazano go zaocznie na 11 lat więzienia (fot. Guardia Civil)

Premier: Udaremniono największy przemyt narkotyków w ciągu ostatnich 30 lat

zobacz więcej

Różowe zagrożenie


Niejako „przy okazji” śledczy odkryli magazyn narkotykowy, w którym znajdowało się 11 kg tzw. różowej kokainy, 300 kg MDMA, 3 kg heroiny i 350 tys. euro w gotówce oraz liczarki do banknotów. Wartość przechwyconych substancji odurzających oszacowano na 5-7 mln euro.

Agenci zwrócili uwagę na przejęcie wspomnianej „różowej kokainy”, czyli 2C-B. Choć narkotyk ten jest na rynku od ponad 40 lat, to obecnie jest uważany za jeden z najpopularniejszych w Europie i Australii. Znany także jako „Pink dust”, „Tucibi”, „Venus”, „Eros” lub „Nexus” łączy efekty halucynogenne z euforycznymi i energetycznymi, co sprawiło, że jest popularny wśród osób uprawiających „chemsex” (najprościej mówiąc chodzi o uprawienie seksu po zażyciu substancji psychoaktywnych takich jak np. GBL, MDMA itp.).

2C-B kosztuje ok. 100 euro za gram. Jest uważany za „narkotyk wyższych sfer. Dystrybucją substancji w Europie bardzo często zajmują się południowoamerykańskie kartele.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej