RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W niedzielny poranek piękny wschód słońca tylko na północy kraju

W woj. warmińsko-mazurskim nadal zima (fot. Pixabay/mohamed_hassan)
W woj. warmińsko-mazurskim nadal zima (fot. Pixabay/mohamed_hassan)

Tylko mieszkańcy północnych regionów kraju będą mieli okazję oglądać w niedzielę piękny wschód słońca. Później jednak muszą się przygotować na porywisty wiatr, nawet do 70 km/h.

IMGW: Ostrzeżenie hydrologiczne dot. rzeki Huczwy

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dla rzeki Huczwy (woj. lubelskie) w rejonie Gozdowa wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Spodziewany jest...

zobacz więcej

– Na północy kraju w niedzielny poranek będzie małe zachmurzenie. Można się spodziewać pięknego wchodu słońca - mówi Grzegorz Walijewski z IMGW-PIB. Choć na pozostałym obszarze chmury będą zakrywać błękit nieba, to jednak promienie słoneczne będą się chwilami przebijać.

W woj. warmińsko-mazurskim nadal zima. Nocne opady śniegu nie ustaną. Nad ranem spodziewany jest dalszy przyrost pokrywy śnieżnej. Przez cały dzień noże spaść do 12 cm. – Nie znaczy to, że kiedy w nocy spadło do 15 cm pokrywa śnieżna wyniesie niemal 30 cm - podkreśla Walijewski. W ciągu dnia śnieg będzie się topił.

W niedzielnych spacerach może przeszkadzać wiatr. Na północy jego prędkość osiągnie do 70 km/h, w centrum do 50 km/h, a w górach od 55 do 60 km/h.

Nad ranem chłodno. Dopiero w godzinach 9 - 10 będzie się ocieplać, ale i tak maksymalnie 4 - 5 stopni C.

– Na razie sprawdza się powiedzenie „W marcu, jak w garncu” - podsumowuje Walijewski.

źródło:

Zobacz więcej