RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka atakuje Obajtka; rykoszetem trafia w Nowaka

Szef PO Borys Budka (na zdj.) chciał zaatakować Daniela Obajtka (fot. PAP/Marcin Obara)
Szef PO Borys Budka (na zdj.) chciał zaatakować Daniela Obajtka (fot. PAP/Marcin Obara)

„Czyżby Jarosław wybierał delfinów wg tego, który najlepiej ukryje swój majątek?...” – napisał na Twitterze szef PO Borys Budka. Chciał się w ten sposób odnieść do sugestii posła PO Marka Sowy, jakoby prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, kupił w Lanckoronie dwie nieruchomości, które następnie przepisał na matkę. „Miliony z łapówek – jak podejrzewa prokuratura – poukrywane w specjalnych skrytkach to miał Sławomir Nowak, zaufany człowiek Donalda Tuska” – przypomniał Budce Piotr Nisztor, zamieszczając wpis na Twitterze.

„Grzeczność wymaga, by uprzedzić gospodarza o przybyciu”. Lekcja savoir-vivre’u dla posła PO

Interwencją wójta Lanckorony, Tadeusza Łopaty zakończyła się konferencja prasowa, jaką zwołał w tej miejscowości poseł PO Marek Sowa. Sowa w...

zobacz więcej

Ze słów Sowy wypowiedzianych podczas konferencji prasowej zwołanej w piątek w Lanckoronie wynikało, że ma w posiadaniu dokumenty potwierdzające prawdziwość jego twierdzeń. Zarzucił Danielowi Obajtkowi, że w 2013 roku kupił tam „dwie nieruchomości”, choć – dodał Sowa – dokumentów potwierdzających jego twierdzenia nie da się znaleźć.

Budka atakuje prezesa Orlenu


Do konferencji i oskarżeń odniósł się na Twitterze szef PO Borys Budka.

„Czyżby Jarosław wybierał delfinów wg tego, który najlepiej ukryje swój majątek? No to Mateusz ma godnego rywala...” – napisał lider Platformy. Jak jednak zauważa dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor, słowa polityka są bardziej adekwatne do historii byłego ministra rządu PO-PSL, aresztowanego pod zarzutem korupcji Sławomira Nowaka.

Afera Nowaka


„Miliony z łapówek – jak podejrzewa prokuratura – poukrywane w specjalnych skrytkach to miał Sławomir Nowak, zaufany człowiek Donalda Tuska – przypomniał Nisztor na Twitterze. Jak dodał: „Nowak ma postawione zarzuty przyjęcia łapówek opiewających na łączna kwotę ok. 3 mln zł. W skrytkach, których ukrycie wskazał jego przyjaciel i wspólnik w przestępczym procederze – znajdowało się milion więcej”


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe informacje w sprawie Nowaka. Szokujące kwoty

źródło:
Zobacz więcej