RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska z najniższym bezrobociem w UE. Semeniuk: To efekt działań podjętych w ub. roku

Rekordowo niskie bezrobocie, którego opozycja nie jest w stanie podważyć, to wynik instrumentów i działań, które zostały podjęte przez polski rząd w marcu ubiegłego roku. Bardzo szybkie tempo wdrażania poszczególnych tarcz antykryzysowych, finansowych, branżowych, koncentracja na dialogu z przedsiębiorcami, dostosowane tych instrumentów do poziomu i potrzeb dużych, średnich i małych firm (…) no i dzisiaj mamy efekt – powiedziała w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Semeniuk o obostrzeniach: Nie widzę takiej możliwości odmrażania

Jeżeli liczba chorych nie będzie wzrastała w drugiej części tygodnia to będziemy przedłużali już obowiązujące prawo. Nie widzę możliwości, by...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W styczniu 2021 r. w Polsce było – według metodologii Eurostatu – 531 tys. osób bezrobotnych. To 3,1 proc. osób aktywnych zawodowo. Jest to najniższa stopa bezrobocia wśród krajów Wspólnoty.

Semeniuk podkreśliła, że dane dotyczące poziomu bezrobocia w Polsce świadczą o tym, że nasz kraj radzi sobie podczas pandemii koronawirusa.

Poseł Lewicy Tomasz Trela powiedział natomiast, że opozycja oczekuje, iż premier Mateusz Morawiecki zaprosi jej przedstawicieli do konstruktywnej dyskusji i będzie liczył się z ich zdaniem.

źródło:
Zobacz więcej