RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Za wczesne pożegnanie. Redakcja TVP3 Gdańsk wspomina tragicznie zmarłego kolegę

Dzisiejsze wydanie „Panoramy” TVP3 Gdańsk rozpoczęło się od wspomnienia zmarłego ostatniej nocy tragicznie dziennikarza tej stacji, Piotra Świąca. – Od 30 lat Piotr spotykał się z Państwem podczas „Panoramy”. Dla nas był przede wszystkim przyjacielem i ciepłym dobrym człowiekiem” – mówiła, nie mogąc powstrzymać łez, prezenterka programu, Bernadeta Budzisz-Rogowska. – Był kimś, kogo kocha kamera, robił wielkie wrażenie, żył dziennikarstwem, czuł to bardzo – opisywali go redakcyjni koledzy. „Pełnego uśmiechu i oddania służbie dziennikarskiej” pracownika wspominał również prezes TVP Jacek Kurski.

Nie żyje dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc. Przed śmiercią poprowadził swój ostatni program

Nie żyje wieloletni dziennikarz i prezenter „Panoramy” TVP3 Gdańsk Piotr Świąc. Zmarł w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek późnym...

zobacz więcej

Wieloletni prezenter i dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc zginął w piątek wieczorem w wypadku drogowym w Borczu na Kaszubach. Według wstępnych ustaleń policji, poruszające się w przeciwnym kierunku renault prowadzone przez 23-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował 54-letni Piotr Świąc. Obaj kierowcy zginęli na miejscu.

Do wypadku doszło w piątek o godz. 22.20 na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach między Żukowem, a Kościerzyną. Informację o śmierci prezentera podano nad ranem na oficjalnej profilu TVP 3 Gdańsk na Facebooku.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną” - podano w mediach społecznościowych.

Był wieloletnim dziennikarzem TVP


Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też „Wiadomości” w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy „Panorama”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarcze”).

Dziennikarz miał 54 lata. Zginął po prowadzeniu wieczornego wydania „Panoramy” w TVP 3 Gdańsk.

Śledztwo w sprawie wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

źródło:
Zobacz więcej