RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Oskarżony o atak na Kapitol prosi sędziego, by pozwolił mu wrócić do rodziców

18-latek obiecuje poprawę (fot. Brent Stirton/Getty Images)
18-latek obiecuje poprawę (fot. Brent Stirton/Getty Images)

18-letni Bruno Joseph Cua, jeden z oskarżonych o udział w zamieszkach na Kapitolu, do których doszło w styczniu, napisał list do sędziego. Obiecał w nim, że będzie się dobrze zachowywał, jeśli ten zgodzi się go wypuścić z aresztu.

Szturm na Kapitol. Komisja Izby Reprezentantów zbada przyczyny

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi zapowiedziała ustanowienie zewnętrznej, niezależnej komisji dla zbadania „faktów i przyczyn”...

zobacz więcej

18-latek przebywa w areszcie od początku stycznia. Jak informują amerykańskie media, Cua napisał w czwartek list do sędziego Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych, w którym obiecuje poprawę. Prosi też, aby sędzia pozwolił mu wrócić do rodziców.

Cua z Milton w stanie Georgia został oskarżony o napaść na funkcjonariusza federalnego, udział w zamieszkach i kilka innych przestępstw, w tym bezprawne wtargnięcie do Senatu. 18-latek został uchwycony na nagraniu z kamery znajdującej się w sali Senatu oraz zidentyfikowany na filmie opublikowanym przez „The New Yorker”. Jest najmłodszą osobą zatrzymaną przez policję w związku z zamieszkami na Kapitolu.

12 lutego odmówiono mu wyjścia za kaucją. Powodem odmowy były jego wpisy w mediach społecznościowych, w tym ten, w którym stwierdził: „Nie atakowaliśmy Amerykanów. Zaatakowaliśmy szczury bagienne”.

Cua przekonuje jednak, że nie stanowi dla nikogo zagrożenia. „Całkowicie wyzbyłem się tych agresywnych uczuć (…). Myliłem się” – twierdzi 18-latek.

Czytaj także: Straż Kapitolu w rozsypce. Wielu funkcjonariuszy rozważa odejście

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej