RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pięcioraczki wrócą do domu rodzinnym samochodem od państwa

Premier przekazał kluczyki do rodzinnego samochodu na ręce świeżo upieczonego  taty (fot. Krystian Maj/KPRM)
Premier przekazał kluczyki do rodzinnego samochodu na ręce świeżo upieczonego taty (fot. Krystian Maj/KPRM)

Rodzice pięcioraczków, które przyszły na świat w szpitalu w Poznaniu, otrzymali od państwa duży samochód rodzinny. Kluczyki do nowego auta przekazał im premier Mateusz Morawiecki. Już jutro cała szczęśliwa rodzina pojedzie nim do domu w Gnieźnie.

Jeden chłopiec i cztery dziewczynki. Premier przekazał ich rodzicom kluczyki do samochodu [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rodzinę, w której urodziły się pięcioraczki. Dzieci – jeden chłopiec i cztery dziewczynki – przyszły na świat...

zobacz więcej

Duże rodziny są drogą do wielkiej Polski


Szef rządu już podczas Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie w 2018 roku, podkreślił, że duże rodziny są drogą do wielkiej Polski. Mateusz Morawiecki często podkreśla, że także wychował się w dużej rodzinie, stąd też wynika jego ogromna radość ze szczęścia rodziców narodzonych pięcioraczków. 

„Państwo Mikołaj i Hanna, rodzice pięcioraczków, są szczęściarzami. Dom pełen dzieci to dom pełen radości, ale pięcioro dzieci to nie tylko więcej szczęścia – to też więcej wysiłku, dlatego pomoc rodzinie to obowiązek państwa polskiego. Mam nadzieję, że to auto ułatwi codzienność” - napisał właśnie Mateusz Morawiecki na swoim Twitterze.

Nowy rodzinny samochód od państwa


Bartłomiej Wróblewski już wczoraj poinformował, że dzieci czują się świetnie i w niedzielę wrócą do domu nowym rodzinnym samochodem, który podarował im w imieniu państwa szef rządu.

Mateusz Morawiecki zwracał uwagę podczas wizyty w placówce, jak rzadko zdarzają się narodziny pięcioraczków. – Kilkakrotnie łatwiej trafić „szóstkę” w totolotka niż pięcioraczki, to rzadkość nawet w Europie. Tym bardziej ogromne gratulacje dla państwa. To wielki, wspaniały, moment  – mówił premier.  

źródło:
Zobacz więcej