RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lider Konfederacji: Nie lepiej, by 20-50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów?

Internauci zareagowali na kontrowersyjny wpis Janusza Korwin-Mikke (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Internauci zareagowali na kontrowersyjny wpis Janusza Korwin-Mikke (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów, ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami? – napisał w mediach społecznościowych lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. To nie pierwszy kontrowersyjny komentarz tego polityka w sprawie pedofilii.

„Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów – ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?” – zasugerował Janusz Korwin-Mikke.

Wpis lidera Konfederacji sugerujący poświęcnie kilkudziesięciu dzieci w charakterze ofiar pedofilów po to aby inne miałby sopkój wywołał oburzenie internautów.

Również w sposób kontrowersyjny skomentował w zeszłym roku wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który uznał, że nie doszło do gwałtu na 14-latce, bo ofiara „nie krzyczała, kiedy 26-latek się do niej dobierał”. Lider Konfederacji stwierdził wtedy, że dziennikarz Onetu zwariował, uznając, że „to, co robią sądy, woła o pomstę do nieba”. Zdaniem polityka zasada „nie krzyczy, więc gwałtu nie było” obowiązuje od tysięcy lat.

Czytaj także: Państwowa Komisja ds. Pedofilii skierowała do prokuratury już 20 spraw dotyczących przestępstw pedofilii


źródło:
Zobacz więcej