RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wojewoda na miejscu tragedii na A4. „Bardzo sprawne działania służb” [WIDEO]

Akcja służb po wypadku ukraińskiego autokaru na A4 została przeprowadzona w bardzo sprawny sposób – podkreśliła w sobotę wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę, zginęło pięciu obywateli Ukrainy.

Pięć ofiar śmiertelnych wypadku autobusu na A4. Nowe informacje o stanie rannych

Sześć osób zginęło, a 30 zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w Kaszycach w pobliżu Jarosławia na autostradzie A4. Autobus na...

zobacz więcej

Wojewoda podczas konferencji prasowej w Rzeszowie złożyła wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku. Leniart poinformowała, że po informacji o wypadku do zdarzenia skierowano Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Akcja ratownicza po wypadku na autostradzie


– Służby zgłosiły się na miejscu zdarzenia w ciągu 10 minut od momentu otrzymania sygnału z dyspozytorni. Działania zostały bardzo sprawnie przeprowadzone – powiedziała. Wojewoda podziękowała przy tym służbom za szybkie działanie. Jak dodała, na miejscu wypadku stwierdzono 5 ofiar śmiertelnych oraz 39 osób wymagających hospitalizacji.

Jak wskazała „na ten moment” w szpitalach przebywa 29 osób, w tym 14 w stanie ciężkim. Autobusem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców.

Część poszkodowanych może wrócić na Ukrainę


– Przedstawiciel konsulatu przebywa w tej chwili w miejscu pobytu osób, które nie wymagają hospitalizacji – powiedziała. Dodała, że zorganizowano dla nich transport zastępczy, by mogli wrócić do swojego kraju.

Zobacz także: Nie żyje dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc. Przed śmiercią poprowadził swój ostatni program

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej