RAPORT

Pogarda

Mniejszość niemiecka w Polsce poszukuje przyszłych dziennikarzy

Jaki jest cel tego projektu?  (fot. Shutterstock/Microgen)
Jaki jest cel tego projektu? (fot. Shutterstock/Microgen)

Najnowsze

Popularne

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP prowadzi rekrutację do programu szkoleniowego „Antidotum”. Jak informują władze Związku, celem rocznego projektu jest przeszkolenie przyszłych dziennikarzy ze środowiska mniejszości niemieckiej w Polsce.

Prof. Sadurski twierdzi, że wygrał z prezesem TVP. Jacek Kurski odpowiada

„Wygrałem z Jackiem Kurskim!” – napisał na Twitterze prof. Wojciech Sadurski, odnosząc się do orzeczenia Sądu Rejonowego w Warszawie. Na wpis...

zobacz więcej

Projekt „Antidotum” skierowany jest do osób ze środowiska mniejszości niemieckiej w wieku od 14 do 35 lat. Uczestnicy odbędą szkolenia m.in. z tworzenia grafik, warsztatu dziennikarskiego, filmowania czy mediów społecznościowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 marca.

„Szukamy ambitnej młodzieży, która jest zainteresowana podniesieniem swoich kompetencji medialnych w dziedzinach takich jak: montaż filmowy, kreatywne pisanie, social media czy grafika” – podkreśla Andrea Polański, wiceprzewodnicząca ZMMN.

Jaki jest cel projektu?

W ramach programu zostanie utworzony stały dwujęzyczny zespół redakcyjny, który pod nazwą „Antidotum” będzie publikować treści trzema kanałami: poprzez publikację magazynu „Antidotum”, publikację materiałów filmowych oraz działalność w mediach społecznościowych. Jak zaznacza Konrad Müller, koordynator projektu, w ramach projektu powinna zostać przeszkolona grupa osób młodych, aktywnych i zainteresowanych życiem publicznym.

Czytaj więcej: Decyzja Rady Języka Polskiego ws. słowa „murzyn”. „Zaczynają się zapisy cenzorskie”

W swojej pracy redakcja chce zajmować się takimi tematami, jak współczesny obraz Niemiec, szeroko rozumiana kultura, polityka, tożsamość i problemy globalne. Uczestnicy projektu będą mogli podnieść swoje kwalifikacje m.in. przeprowadzając wywiady z ważnymi osobistościami życia publicznego, przede wszystkim członkami mniejszości niemieckiej. Planowane jest także relacjonowanie wszystkich ważnych wydarzeń ZMMN, jak również innych organizacji mniejszości niemieckiej na terenie całej Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej