RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jak będzie wyglądać Wielkanoc w czasie pandemii? MZ wyda rekomendacje

„Na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (red.będą)” (fot.  PAP/Wojciech Pacewicz)
„Na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (red.będą)” (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

– Myślę, że za tydzień, dwa pojawią się rekomendacje dot. Wielkanocy; będą to zalecenia, żebyśmy ograniczyli kontakty mobilne swoje, bo to jest główna przyczyna zwiększenia zakażeń COVID-19 – powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia o stanie epidemii

Koronawirus w Polsce. W sobotę 6 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 857 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu...

zobacz więcej

Kraska pytany w Radiu Zet, czy rząd wie już, jakie ewentualne ograniczenia wprowadzi w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, powiedział: „Pamiętam rok temu, kiedy mówiliśmy, że następne święta już będą świętami normalnymi. No niestety wydaje się, że na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (red. będą). Myślę, że będą to zalecenia, tak, jak zawsze, żebyśmy jednak pewnie ograniczyli te kontakty mobilne swoje, bo to jest jakby główna przyczyna zwiększenia zakażeń ”.

– To jest początek kwietnia, czyli dość nieodległy termin. My oczywiście o tym myślimy i myślę, że za tydzień, dwa takie rekomendacje się pojawią – przekazał Kraska.

Dopytywany, czy będą to rekomendacje czy zakazy, odpowiedział: „jestem zwolennikiem zawsze rekomendacji, bo wierzę w mądrość Polaków”. – Tak przeważnie się to dzieje.

W tym roku Wielkanoc wypada 4 kwietnia.

źródło:

Zobacz więcej