RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pereira: Pieniądze UE są na rozwój i inwestycje, a nie na ideologię LGBT

Z jednej strony obywatel otrzymuje taki komunikat: „Polska zasługuje na więcej”, z drugiej komunikat: „Polska zasługuje na mniej” – mówił Samuel Pereira w programie „Salon dziennikarski”, komentując rozpoczętą budowę tunelu w Świnoujściu i kpiny w tej sprawie polityków opozycji. Dziennikarz i szef portalu tvp.info zauważył, że ważne infrastrukturalne projekty są i powinny być finansowane ze środków unijnych, które PO i Lewica chcieliby przeznaczać na hostele i ideologię LGBT.

„Mogli przyjąć pieniądze od ulubionej zagranicy”. Tarczyński reaguje na hejt Halickiego

„Kłamca, oszust, naciągacz” – tak opisał zdjęcia przedstawiające premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego europoseł...

zobacz więcej

W piątek ruszyła kluczowa i od lat wyczekiwana przez mieszkańców Pomorza Zachodniego inwestycja – budowa tunelu pod dnem Świny, który połączy wyspy Uznam i Wolin. Będzie to najdłuższa przeprawa podwodna w Polsce – 1484 metry.

Uroczysta inauguracja budowy z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera, szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego stała się przyczynkiem do żartobliwych wpisów polityków opozycji, wyśmiewających zaangażowanie w inwestycję. Więcej o tym pisaliśmy na portalu tvp.infow artykule pt. „Kpili z Końskich i kpią ze Świnoujścia. Dokładnie tak PiS wygrywa wybory”.

Długa lista żali opozycji


W sobotę w programie „Salon dziennikarski” tę kwestię komentował szef portalu tvp.info Samuel Pereira, oceniając, że w tej sprawie zachowanie opozycji jest identyczne jak w przypadku kpin z programu 500 Plus, z podwyższenia płacy minimalnej, ze składki godzinowej, z obniżenia wieku emerytalnego, budowy via Carpatia, z przekopu mierzei Wiślanej czy budowy CPK – wymieniał publicysta.

„Salon dziennikarski”: zobacz cały program.

– Abstrahując od tego, kto z polityków ma jakie poglądy – z jednej strony obywatel otrzymuje taki komunikat: „Polska zasługuje na więcej”, z drugiej komunikat: „Polska zasługuje na mniej” – skomentował.

Pereira dodał, że Polska zasługuje na więcej i może realizować duże projekty, również za pieniądze z Unii Europejskiej. – Te środki unijne nie są – jak pewnie chciałaby PO i Lewica – na hostele LGBT, ale właśnie na rozwój – podkreślił gość „Salonu politycznego”.

źródło:
Zobacz więcej