RAPORT

Pogarda

Nie żyje dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc. Przed śmiercią poprowadził swój ostatni program

Najnowsze

Popularne

Nie żyje wieloletni dziennikarz i prezenter „Panoramy” TVP3 Gdańsk Piotr Świąc. Zmarł w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek późnym wieczorem na Kaszubach. Przed tragedią poprowadził ostatnie wydanie gdańskiego programu informacyjnego. Miał 54 lata.

Nie żyje Andrzej Kukuczka. Dziennikarz Radia Kraków miał 56 lat

zobacz więcej

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. W zderzeniu dwóch pojazdów zginęli kierowcy. Jedną z ofiar jest dziennikarz gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Dziennikarz TVP zginął na miejscu


Kondolencje rodzinie i bliskim dziennikarza przekazał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Jak podkreślił Piotr Świąc był „pełny uśmiechu i oddania służbie dziennikarskiej”. „Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie »Panoramy« było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną” – podano na profilu TVP Gdańsk na Facebooku.Kim był Piotr Świąc?


Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też „Wiadomości” i poranne pasmo w TVP Info.

Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy „Panorama”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarcze”.

Zobacz także: Nie żyje dziennikarz Marek Maldis. Przez lata był związany z TVP
teraz odtwarzane
Nie żyje Marek Maldis

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej