RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceminister zdrowia podał nowe dane o COVID-19. Ile jest dziś zakażeń i zgonów?

Nowe dane o epidemii COVID-19 w Polsce – sobota 6 marca (fot. PAP/Leszek Szymański)
Nowe dane o epidemii COVID-19 w Polsce – sobota 6 marca (fot. PAP/Leszek Szymański)

Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w sobotę o 14 857 nowych zakażeniach koronawirusem. Na antenie Radia ZET zwrócił uwagę, że „tydzień do tygodnia” liczba nowych infekcji jest dziś większa o prawie 2,5 tys., względem poprzedniej soboty. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 245 osób.

Minister zdrowia o teleporadach. Zapowiedział ograniczenia [WIDEO]

Zdecydowałem się ograniczyć możliwość teleporad, najprawdopodobniej w dziś podpiszę rozporządzenie w tej sprawie. Mamy bardzo dużo sygnałów o ich...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Jeżeli porównamy to tydzień do tygodnia, to dzisiejszy wynik jest większy niż w ubiegłą sobotę o prawie 2,5 tys. Czyli widzimy, że codziennie tych nowych przypadków jest coraz więcej. Ta pandemia rozpędza się – z tego, co widzimy, nie tylko jeżeli chodzi o dzienną ilość nowych przypadków, ale także ilość zajętych łóżek szpitalnych – podkreślił w sobotę Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia przyznał, że go to „bardzo niepokoi”. – Jeżeli porównamy dzisiejszy dzień do wczorajszego to jest o ponad 300 więcej łóżek zajętych w skali kraju, ale także – co mnie też niepokoi – wzrasta ilość zajętych respiratorów – dodał.

W piątek Ministerstwo Zdrowia informowało o 15 tys. 829 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły 263 osoby. Na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski ogłosił wprowadzenie ostrzejszych restrykcji także poza woj. warmińsko-mazurskim.

Zobacz także: Obostrzenia rozszerzone na kolejny region, zmiany w edukacji. Rząd podjął decyzje

teraz odtwarzane
Restrykcje rozszerzone na kolejny region, zmiany w edukacji. Rząd podjął decyzje

źródło:
Zobacz więcej