RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spacer, ale nie wszędzie… Jaka pogoda w weekend?

Europa północna oraz częściowo wschodnia i południowa znajduje się pod wpływem niżów - informuje IMGW. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje wyż z centrum nad Wielką Brytanią. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, ale do krańców północnych, przybliża się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem znad północnej Finlandii. Z północy napływa powietrze pochodzenia arktycznego.

Śnieg i dwucyfrowy mróz. Wraca zima

Przed nami dynamiczne zmiany pogody. W piątek w całym kraju będzie zdecydowanie chłodniej niż w ostatnich dniach, w wielu miejscach wystąpi także...

zobacz więcej

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i północy miejscami duże i tam opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie, około 4 st. w centrum i na Pomorzu, do 6 st. na Dolnym Śląsku; w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wzrastający do dość silnego, w północnej połowie kraju i w górach porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, na północnym wschodzie do 60 km/h, w górach do 55 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W północnej połowie kraju opady śniegu, na zachodzie i wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w rejonie Zalewu Wiślanego. Temperatura minimalna w południowej połowie kraju od -5 do -2 st., w rejonach podgórskich od -10 do -6 st. oraz na pozostałym obszarze od -2 do 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami na północy dość silny, na wybrzeżu także silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich porywy wiatru do 80 km/h, w górach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW ostrzega: Oblodzenie niemal w całym kraju, na południu spadnie śnieg

Niemal w całym kraju drogi i chodniki mogą być oblodzone, a na południu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i...

zobacz więcej

W niedzielę na północy zachmurzenie duże i tu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie na północnym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko w górach małe. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 15 cm gdzieniegdzie na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie, około 3 st. na przeważającym obszarze, do 6 st. w Małopolsce i na Śląsku Opolskim. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny i silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na północy kraju i w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Jaka pogoda w Warszawie?


W sobotę w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna około 3 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady śniegu. Temperatura minimalna około 0 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, porywy wiatru do 60 km/h, zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna około 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, porywy wiatru do 60 km/h, zachodni.

źródło:

Zobacz więcej